Na Ratha si prý brousí nože exekutor. Kvůli nezaplacenému peněžitému trestu

31.08.2020 18:04

Exhejtman Středočeského kraje David Rath má další problém – míří na něj exekuce. Důvodem je, že nezaplatil druhou polovinu peněžitého trestu. Píše o tom server iROZHLAS.cz.

Na Ratha si prý brousí nože exekutor. Kvůli nezaplacenému peněžitému trestu
Foto: Hans Štembera
Popisek: David Rath

Soud má další problém s bývalým poslancem sociální demokracie Davidem Rathem, který nezaplatil druhou polovinu desetimilionového peněžitého trestu. I z toho důvodu se obrátil na exekutora. Krajský soud mu totiž již dříve žádost o prominutí finančního trestu zamítl. Exhejtman nabízel místo toho exekuci části domu, který vlastní spolu se svým bratrem.

Mluvčí Krajského soudu v Praze Hana Černá potvrdila, že vymáhání uhrazení druhé poloviny peněžitého trestu uloženého Davidu Rathovi již bylo skutečně předáno exekutorovi. Jaký bude výsledek, lze však těžko předjímat. 

Peněžitý trest měl Rath uložen za korupci při zadávání tendru na rekonstrukci zámku v Buštěhradu na Kladensku. První polovinu Rath v únoru zaplatil. Kromě toho dostal Rath také trest sedm roků ve vězení. 

Rath podle serveru iDNES.cz letos na přelomu roku ve spěchu prodával svůj majetek, který byl od roku 2012 soudně zajištěný, ale po nástupu do vězení soud nemovitosti uvolnil. Prodal podíly v sedmi nemovitostech, například své partnerce Renatě Hoffmanové prodal polovinu domu s restaurací v Hostivici za 1,8 milionu korun.

Svému dvacetiletému synovi prodal za osm set tisíc polovinu vily v Hostivicích a za stejnou částku mladšímu devatenáctiletému synovi prodal většinu rodinného sídla s pozemky taktéž v Hostivicích. Za tři sta tisíc ještě synovi poskytl podíl v pražském bytě.

Podle makléřky z Hostivic byl majetek rodině prodán výrazně pod tržní cenou, protože každý z hostivických domů by mohl mít více než desetimilionovou hodnotu. „Dům s restaurací bude mít minimální hodnotu 15 milionů korun, s velkou pravděpodobností bude ale jeho hodnota ještě vyšší. Je to samozřejmě hrubý odhad, protože nevím, jak se stavby rekonstruovaly, a neznám jejich přesný výměr,“ má jasno makléřka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vystrčil nebude rád. Václav Klaus udeřil do stolu. Jde o Zemanovo zdraví a o článek 66

20:01 Vystrčil nebude rád. Václav Klaus udeřil do stolu. Jde o Zemanovo zdraví a o článek 66

Bývalý prezident Václav Klaus je přesvědčen, že Kancelář prezidenta republiky nepodává veřejnosti do…