Na Tomáše Kluse, obdivovatele Grety, se pověsili paparazzi. To neměl nikdo vidět!

24.07.2021 11:20

Poté co se v uplynulých týdnech prohnaly přírodní živly Evropou, vystoupil na sociálních sítích Tomáš Klus směrem k veřejnosti i k politikům s apelem, aby se začali zabývat problematikou změny klimatu a hledat řešení. Spolu s tím přišel zájem zjistit, zda jeho činy skutečně korespondují s ideologií, kterou vyznává. Server Expres.cz se vydal po jeho stopách a přinesl zajímavá zjištění včetně fotografií, které ukazují, že se zpěvákovou propagací ekologie a zdravého životního stylu se jeho velká auta před domem, stravování se ve fastfoodu a netřídění odpadu příliš neslučují.

Na Tomáše Kluse, obdivovatele Grety, se pověsili paparazzi. To neměl nikdo vidět!
Foto: Repro CNN Prima News
Popisek: Písničkář a politický aktivista Tomáš Klus

Před pár dny Klus na svém facebookovém profilu vyzdvihoval své dlouhodobé sympatie ke známé švédské ekologické aktivistce Gretě Thunbergové, která spustila stávky studentů za změnu klimatu. „Jsem s ní na té lodi od chvíle, kdy začala ‚bulat‘ pátky. To už je nějaký pátek. A nepřestává mě svým zápalem pro planetu, co plá, inspirovat a motivovat,“ neskrýval zpěvák obdiv k této světoznámé dívce.

Konstatoval, že globální oteplování je dnes již nezpochybnitelné, a je nutné začít bojovat za záchranu naší planety. „By bylo jasno, je mi jedno, kdo za to může. Jestli člověk a motocykly, nebo planeta a její cykly. Změna se děje, a je potřeba na ni promptně reagovat,“ apeloval muzikant.

Anketa

Jedete letos na zahraniční letní dovolenou?

hlasovalo: 8278 lidí
„Co jiného nás koneckonců má spojit než snaha o zachování života?“ pokládal se vší vážností a naléhavostí Klus řečnickou otázku. Ke svému příspěvku přidal fotografii auta, jež má na zadním okně samolepku „Fuck You Greta“. Nápis Klus výrazně zakroužkoval.

I to podle něj ukazuje, že téma klimatu mnozí stále berou na lehkou váhu či jej pouze zneužívají. „Používat tohle téma jako zbraň, ať už ve snaze pomoci, nebo v touze po moci, je tristní. Kéž se nám tedy o oteplování daří mluvit s chladnou hlavou a kéž se nám daří uhasit rozčilení a paranoii, že se nám něco tají. Tají ledy. Snad ne naposledy. Tohle má být téma číslo jedna napříč politickým spektrem,“ zdůraznil závěrem svého komentáře.

Se zeleným životním stylem to ale u Kluse zřejmě nebude tak horké. Redakce Expresu pořídila několik fotografií dokazujících, že elektromobilem Klus zřejmě jezdí jen tehdy, když mu ho někdo půjčí. V jeho vozovém parku najdete hned několik vozů, z nichž některé jezdí na naftu, a dodávky, které snížení emisí příliš nepřispějí.

Původní zdroj ZDE

Nijak slavné to prý není ani se stravováním. Redakce pořídila i fotografie Klusovy ženy Tamary z rychlého občerstvení. „Klusovi se rádi stravují ve fastfoodových řetězcích, kde se o regionálním kuřeti s příběhem a nulovou uhlíkovou stopou mluvit rozhodně nedá,“ píše server.

A v neposlední řadě se u Kluse nedá prý hovořit o šetření přírodního prostředí ani v podobě třídění odpadu. „Odpadky se třídí jen ve čtvrtek, a to pouze, kdy je zrovna přestupný rok. Mnohem raději se vše házelo na jednu hromadu a pak se to svedlo na to, že se staví dům, a to pak o nepořádek není nouze,“ dodává server redakce Expresu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Pláčete na špatném hrobě. Ne, netrefil jste ani hřbitov!“ Vondráček a Benešík v drsné přestřelce. Živě a před kamerami

22:52 „Pláčete na špatném hrobě. Ne, netrefil jste ani hřbitov!“ Vondráček a Benešík v drsné přestřelce. Živě a před kamerami

Lídři Zlínského kraje, sedmi kandidátek na základě průzkumu volebního potenciálu pro ČT, se zúčastni…