Na Václaváku se demonstrovalo za svobodu. Mluvil Pospíšil, pouštěl se Jakeš na Červeném Hrádku

25.02.2018 15:46 | Zprávy

Na demonstraci za svobodu, demokracii a svobodné podnikání na Václavském náměstí se sešly stovky lidí. Někteří z nich měli transparenty s protikomunistickými hesly nebo kritikou premiéra Andreje Babiše (ANO). Demonstraci v den výročí komunistického převratu v roce 1948 uspořádali zástupci občanských iniciativ, podnikatelských sdružení, některých parlamentních i neparlamentních politických stran a Konfederace politických vězňů.

Na Václaváku se demonstrovalo za svobodu. Mluvil Pospíšil, pouštěl se Jakeš na Červeném Hrádku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Demonstrace za svobodu a demokracii a svobodné podnikání, která se koná v den výročí takzvaného vítězného února

V úvodním projevu organizátoři odmítli návrat komunistů k moci a vládu jedné strany. Po komunistickém režimu podle nich zůstala pouze spálená země a statisíce obětí. Na demonstraci mají promluvit předseda TOP 09 Jiří Pospíšil, místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija a historik Pavel Žáček.

„Je to demonstrace, kterou chceme především vzpomenout smutné výročí uchvácení moci komunisty. A po 70 letech to bohužel vypadá, že demokracie a svoboda se opět vytrácejí,“ řekl ČTK mluvčí organizátorů Radomil Bábek ze Strany soukromníků.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: nab

Radek Rozvoral byl položen dotaz

Slibujete konsolidaci veřejných financí

Mě zajímá jedno, jak se to dotkne nás občanů? Kde a na čem chcete šetřit? Budete zvyšovat nějaké daně?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pithartův soud přiměl Paroubka k reakci. Beneš, Hitler a rok 1938

4:44 Pithartův soud přiměl Paroubka k reakci. Beneš, Hitler a rok 1938

Edvard Beneš nebyl zrádce. Byl to prezident, který držel stát pohromadě v nejtěžším období naší hist…