Na blití. Úchyl! Mirek Topolánek odpálil bomby na současná témata

05.06.2018 6:41

Expremiér Mirek Topolánek v pondělí večer usedl k počítači, pročetl si zprávy a spustil kanonádu. Zamyslel se nad tím, jestli se zase o kousek přiblížil konec civilizace. Pak vypálil slovní granát proti svému bývalému kolegovi z ODS Vlastimilu Tlustému a prozradil, že mu je na blití z trestně stíhaného premiéra Andreje Babiše (ANO) a jeho marketingového experta Marka Prchala. Co Topolánka tak rozčílilo? Nahlédněte.

Na blití. Úchyl! Mirek Topolánek odpálil bomby na současná témata
Foto: Hans Štembera
Popisek: Mirek Topolánek při rozhovoru pro PL
reklama

V loňském roce na sebe aktivistka Marie Feryna upoutala pozornost, když začala požadovat více práv pro pedofily a další sexuální menšiny.

Fotogalerie: - Topolánek u soudu s Dalíkem

Soud s lobbistou Markem Dalíkem, který podle obžal...
Marek Dalík u soudu
Marek Dalík u soudu
Mirek Topolánek
Mirek Topolánek u soudu
Soud s lobbistou Markem Dalíkem, který podle obžal...

Anketa

Podporujete zdanění církevních restitucí v intencích návrhu KSČM?

89%
hlasovalo: 14190 lidí

„Zkrátka a dobře – budoucnost není jen queer, ale radical queer, respektive taková být musí. Je třeba skončit s izolovaností jednotlivých podskupin queer komunity, vzpomenout si, že ještě není dobojováno, a to ani legislativně. Navíc legální rovnost není rovností osobní a rovná práva ještě neznamenají rovné podmínky a příležitosti,“ napsala. „Radical queer znamená zrušit sexuální a rodové normy, očistit stigmatizované menšiny, včetně pedofilní komunity,“ dodala. Její slova v loňském roce zaznamenal také server Echo24.cz

Na začátku června tohoto roku se na sociální síti Facebook objevil otevřený dopis hnutí SdruŽeny, v němž je řečeno, že se tato aktivistka dopustila znásilnění jiné ženy. V Autonomním sociálním centru Klinika.

„Před časem publikovala na svém blogu příspěvek, který následně stáhla a dnes již není možné ho dohledat. V něm velmi opatrně přiznala, že na Klinice napadla členku kolektivu a pokusila se ji znásilnit. Napadená však mluví o znásilnění, ne o pokusu. Marie zároveň tvrdila, že se napraví a vyhledá odbornou pomoc. Mnoho čtenářů jí tenkrát vyjádřilo podporu. I přes tento slib se podobná událost opakovala. Marie Feryna znásilnila jednu z autorek tohoto dopisu. Zpočátku jí tvrdila, že si nic nepamatuje a popírala vinu, později připustila, že skutek spáchala. Pokoušela se vše ututlat a vyhýbala se konfrontaci. K tomu používala i citové vydírání a výhrůžky sebevraždou,“ stojí v dopise.

Otevřený dopis si přečetl i expremiér Mirek Topolánek, který se zamyslel nad tím, jestli přesně takhle vypadá zánik civilizace. „Takže: úchyl se prohlásí ženou, vetře se do ryze ženské společnosti a řádí. K tomu slouží ‚svobodná volba pohlaví‘?! Takhle vypadá zánik civilizace?“ zeptal se na sociální síti Twitter.

Jenže kauza aktivistky Marie nebyla tím jediným, čemu věnoval pozornost. Slovní kanonádu namířil i na další cíle. Pár slov poznamenal např. ke snaze komunistů zdanit majetek, který se vrátil po dohodě se státem církvím. Na požadavek komunistů kývl premiér v demisi Andrej Babiš (ANO). Topolánek však nemířil slovním granátem jen na Babiše a komunisty. Slovní ránu od Topolánka dostal i někdejší člen ODS Vlastimil Tlustý. Bývalý komunista.

„Jenom připomínám, že 1. pokus o církevní restituce, připravený ministrem Jehličkou a mnou silně podporovaný, zablokoval bojovník za rovný důchod a rovnou sociální dávku Vlastimil Tlustý, bývalý člen KSČ. Ano, ten, co položil vlastní vládu! Soudruzi včera, dnes i zítra spojte se!“ doporučil expremiér bývalým kolegům z jedné komunistické strany.

Připomínku k tématu přičinil i předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek, který připomněl, že vyrovnání státu s církvemi bylo třeba přijmout, protože jinak by peníze od státu na platy dostávali také islámští duchovní.

„Připomínka pro ty ‚obránce křesťanských hodnot‘, kterým zákon o církevních restitucích leží v žaludku: Kdyby se nepodařilo schválit ho včas, musel by stát od r. 2014 hradit platy islámských duchovních, protože Ústředí muslimských obcí bylo registrováno v r. 2004 za vlády @CSSD,“ napsal Kalousek na sociální síti.

A pak to přišlo. Mirek Topolánek prozradil, že mu je „na blití“ z trestně stíhaného premiéra Andreje Babiše (ANO) a jeho marketingového experta Marka Prchala. Opět šlo o zdanění církevních restitucí. Babiš dal na sociálních sítích najevo, že vůbec nedělá žádné ústupky komunistům, vyrovnání státu s církvemi považoval prý za předražené i on sám.

„Právě čtu tady v článku na Novinkách sugestivní titulek: ‚Další ústupek komunistům: Babiš souhlasí se zdaněním církevních restitucí‘. Jaký proboha ústupek? Říkám to už nejmíň dva roky. I jsem o tom natočil video. Restituce byly předražené o 54 miliard,“ uvedl k tématu Babiš. A Topolánek se neudržel.

„Marku Prchale, když už píšete tyhle hnusy, vynechte zrovna vy a váš boss to ‚proboha‘. Je mi z vás na blití,“ vypálil expremiér.

Mirek Topolánek

  • BPP
  • Kandidát na prezidenta v roce 2018
  • mimo zastupitelskou funkci

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nějaká soudružka se rozhodla, že ví, co je dobré, aniž by se ptala... Šichtařová vyrazila proti „dobrovolné“ směrnici EU

17:42 Nějaká soudružka se rozhodla, že ví, co je dobré, aniž by se ptala... Šichtařová vyrazila proti „dobrovolné“ směrnici EU

Známá ekonomka Markéta Šichtařová se vyjádřila na svém blogu na serveru iDnes.cz k tématu povinné ro…