Na boje kolem ÚSTRu prý doplatí Václav Havel

24.04.2013 7:49

Rozhádaný a paralyzovaný Ústav pro studium totalitních režimů přestává pomalu fungovat. Kvůli neshodám se možná zruší i plánované akce, projekty a semináře, na kterých se měli pracovníci ústavu podílet. Ohrožena je například mezinárodní konference o terorismu a roli Československa i Česka, nebo výstava o bývalém prezidentovi Václavu Havlovi v americkém Washingtonu.

Na boje kolem ÚSTRu prý doplatí Václav Havel
Foto: rep
Popisek: K úmrtí Václava Havla
reklama

„Je mi z toho smutno. Měli jsme nastartované projekty a plány. Cítím smutek, protože nevím, co se všechno vlastně povede,“ cituje MF Dnes odvolaného prvního náměstka Eduarda Stehlíka. Ohrožena je tak i spolupráce s bostonskou univerzitou nebo otevření nové expozice v Petschkově paláci v Praze.

V plánu instituce zůstala jenom květnová konference o posledním komunistickém prezidentovi Gustávu Husákovi. Podle pozvánky ho má vykreslit mimo jiné jako „osobnost ne vždy podřízenou straně a Moskvě jako mezinárodnímu centru komunistického hnutí“.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jno
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jen na PL! Zeman naznačil, koho zvolit prezidentem, až skončí. A co metál pro Terezu Spencerovou? Také známe odpověď

16:03 Jen na PL! Zeman naznačil, koho zvolit prezidentem, až skončí. A co metál pro Terezu Spencerovou? Také známe odpověď

Z PROFILŮ Definitivní slovo ke kauze Peroutka, další komentář k situaci ve Spojených státech nebo ná…