Na demonstraci v Novém Boru přijedou i kněží a faráři

8.9.2011 2:29 odp.

Na sobotní demonstrací na Šluknovsku se chystají i kněží a faráři. Chtějí totiž podpořit novou iniciativu Nenávist není řešení, která jednu z demonstrací pořádá. Jde ovšem o umírněnější alternativu k té, kterou plánuje Dělnická strana.

Na demonstraci v Novém Boru přijedou i kněží a faráři

Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS) plánuje na sobotu pochod ulicemi ve Šluknovském výběžku. Stejně tak bude paralelně probíhat prý pokojná demonstrace iniciativy Nenávist není řešení. Ta prohlásila, že v případě potřeby bude před útoky chránit Romy. K nim se nyní přidalo i několik farářů a kněžích.

"Shromáždíme se u obydlí nejchudších Romů pro případ, kdyby se někteří pochodující rozhodli na ně zaútočit. Naprosto nechceme situaci hrotit. Chceme, aby vše směřovalo k uklidnění situace," řekl pro server iDNES.cz mluvčí iniciativy Miroslav Brož.

Související: DSSS plánuje pochod v Novém Boru. Policie čeká stovky lidí

"V místech pochodu vůbec nebudeme. Jestliže se mluví o tom, že by mohlo přijet až dva tisíce extremistů, pak je rukama nezastavíme," dodává však zároveň. Na pomoc přijedou kněží z různých církví, jde především o akt solidarity.

Sledujeme téma Romové a Romové v Novém Boru

"Chceme ukázat, že existují slušní lidé, kteří se od extremistů dokážou distancovat. Budeme demonstrovat za to, že rozhovor je lepší než zastrašování," řekl jeden z duchovních, farář československé církve evangelické Mikuláš Vymětal. On sám z Nového Boru i pochází.

Kromě právě Nového Boru plánuje DSSS demonstrovat i v Rumburku a Varnsdorfu, iniciativa Nenávist není řešení bude pouze v prvním jmenovaném před ubytovnami Romů.

ParlamentníListy.cz budou v sobotu sledovat přímo na místě aktuální dění a přinesou podrobné zpravodajství. 

Čtěte více:

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pan

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Už i ministr chce šetřit. Evropsky. Co to znamená? Zpozornět by měli řidiči

14:43 Už i ministr chce šetřit. Evropsky. Co to znamená? Zpozornět by měli řidiči

Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN) se na svém twitterovém profilu vyjádřil k energií …