Na demonstraci v Olomouci přišlo 200 lidí. I anarchisté

17.11.2011 17:04

V Olomouci se také demonstruje proti současné politické situaci. Na Horním náměstí se sešlo 200 lidí, na které dohlížely desítky policistů. Předpokládaly se totiž střety s anarchisty a pravicovými extremisty, nakonec ale k ničemu nedošlo.

Na demonstraci v Olomouci přišlo 200 lidí. I anarchisté
Foto: olomouc.cz
Popisek: Olomoucká radnice
reklama
Demonstraci v Olomouci předcházely na Horním náměstí projevy, ale i divadelní vystoupení. Na setkání však dohlížely desítky policistů. Bylo to především kvůli možnému střetu mezi anarchisty a pravicovými extremisty, kteří shromáždění z dálky přihlíželi. Nakonec ale k žádným incidentům nedošlo.

Nakonec se sešlo dvě stě protestujících. A to na místě, kde se proti režimu demonstrovalo před 22 lety, vyjadřovali především své zklamání. "Zažila jsem rok 1989, kdy jsem tady nadšeně cinkala klíči s tím, že se budou mít mé děti lépe. Jsem z toho dnes zklamaná," uvedla ve svém projevu zhruba padesátiletá Olomoučanka.

Související: Demonstrace proti vládě: Více než dva tisíce lidí pochodují Prahou

Kritizoval se hlavně kapitalismus. Na náměstí se objevovaly transparenty jako "Mráz přichází z Wall Street", "Konec moderního otroctví", "Vzbuďte se. Nebo bude hůř" nebo "Už je načase skončit s vládou Nečase".

Podle organizátora akce Milana Kohouta je potřeba na současnou situaci upozorňovat veřejně, i proto se ve městě lidé scházejí již od úterka.

"Smyslem této akce je pokračovat v chobotnici, která se začíná rozšiřovat po celém světě, a to je hnutí Occupy Wall Street. Začali jsme jako první v republice jako Occupy Olomouc. Cítili jsme, že je potřeba něco dělat a podpořit tuto celosvětovou akci. Začali jsme tady 15. listopadu, kdy byl celosvětový protest proti chamtivosti bankovního a finančního průmyslu. Od té doby sem chodíme každý den v 15:00 a 20 nebo 30 lidí tady diskutuje o situaci," řekl Kohout.

K věci:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Krvácení, nejde dýchat.“ Hlas dělníků průmyslu: Držíme Česko nad vodou. Zde je praxe

4:39 „Krvácení, nejde dýchat.“ Hlas dělníků průmyslu: Držíme Česko nad vodou. Zde je praxe

Nošení respirátorů ve výrobě je neakceptovatelné, protože správně používané výrazně zhoršují dýchání…