Na demonstraci v Olomouci přišlo 200 lidí. I anarchisté

17.11.2011 17:04

V Olomouci se také demonstruje proti současné politické situaci. Na Horním náměstí se sešlo 200 lidí, na které dohlížely desítky policistů. Předpokládaly se totiž střety s anarchisty a pravicovými extremisty, nakonec ale k ničemu nedošlo.

Na demonstraci v Olomouci přišlo 200 lidí. I anarchisté
Foto: olomouc.cz
Popisek: Olomoucká radnice

Demonstraci v Olomouci předcházely na Horním náměstí projevy, ale i divadelní vystoupení. Na setkání však dohlížely desítky policistů. Bylo to především kvůli možnému střetu mezi anarchisty a pravicovými extremisty, kteří shromáždění z dálky přihlíželi. Nakonec ale k žádným incidentům nedošlo.

Nakonec se sešlo dvě stě protestujících. A to na místě, kde se proti režimu demonstrovalo před 22 lety, vyjadřovali především své zklamání. "Zažila jsem rok 1989, kdy jsem tady nadšeně cinkala klíči s tím, že se budou mít mé děti lépe. Jsem z toho dnes zklamaná," uvedla ve svém projevu zhruba padesátiletá Olomoučanka.

Související: Demonstrace proti vládě: Více než dva tisíce lidí pochodují Prahou

Kritizoval se hlavně kapitalismus. Na náměstí se objevovaly transparenty jako "Mráz přichází z Wall Street", "Konec moderního otroctví", "Vzbuďte se. Nebo bude hůř" nebo "Už je načase skončit s vládou Nečase".

Podle organizátora akce Milana Kohouta je potřeba na současnou situaci upozorňovat veřejně, i proto se ve městě lidé scházejí již od úterka.

"Smyslem této akce je pokračovat v chobotnici, která se začíná rozšiřovat po celém světě, a to je hnutí Occupy Wall Street. Začali jsme jako první v republice jako Occupy Olomouc. Cítili jsme, že je potřeba něco dělat a podpořit tuto celosvětovou akci. Začali jsme tady 15. listopadu, kdy byl celosvětový protest proti chamtivosti bankovního a finančního průmyslu. Od té doby sem chodíme každý den v 15:00 a 20 nebo 30 lidí tady diskutuje o situaci," řekl Kohout.

K věci:

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pan

Výdaje ze státního rozpočtu

Dobrý den, velice si vážím Vaší práce a toho, že vždy, co říkáte, máte doloženo grafy. Můžete zveřejnit graf nejvyšších 10 až 20 měsíčních výdajů z kapitol rozpočtu a pak to stejné u příjmů? Stále se jen přetřásají náklady na důchody. A co ostatní výdaje? Kam se ztrácí všechny peníze přijaté do rozp...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mladý Stropnický vystoupil: Liberálové? Obslužná třída velkého byznysu. Mluví o Tchaj-wanu, ale ve skutečnosti...

23:04 Mladý Stropnický vystoupil: Liberálové? Obslužná třída velkého byznysu. Mluví o Tchaj-wanu, ale ve skutečnosti...

„Dopředu naplánovaný podvod na voličích.“ Tak hodnotí Matěj Stropnický snahu miliardáře Jana Barty r…