Na náměstí v Brně rozsvítili vánoční strom, trhy potrvají déle

29.11.2019 20:59

Na náměstí Svobody v Brně se dnes v podvečer slavnostně rozsvítil vánoční strom, začaly tak adventní trhy. Přihlížely tisíce lidí, před 17:00 bylo náměstí zcela plné, po rozsvícení stromu davy prořídly. Tramvajová doprava přes náměstí byla od časného odpoledne odkloněná.

Na náměstí v Brně rozsvítili vánoční strom, trhy potrvají déle
Foto: Brno-stred.cz
Popisek: Nová radnice v Brně

V příštích týdnech bude živo také na dalších náměstích v centru – Dominikánském, Moravském a na Zelném trhu. Část stánků s občerstvením zůstane tentokrát v provozu až do 5. ledna.

Každé ze čtyř náměstí má jinou náladu a nabídku. Náměstí Svobody prezentují pořadatelé trhů z Turistického informačního centra jako místo setkávání a zábavy. Letošní novinkou jsou konzumační zóny a zimní bar. Klidnější atmosféru slibuje Dominikánské náměstí, kde také před Novou radnicí stojí dřevěný Halouzkův betlém se stovkou figur.

Stánky zaměřené na řemeslné výrobky a tradice najdou lidé na Zelném trhu. Dominantou Moravského náměstí je vyhlídkové kolo, pod kterým je velkokapacitní šapitó, stejně jako stánky s občerstvením. Na Moravském náměstí a na Zelném trhu skončí adventní trhy před Štědrým dnem. Na náměstí Svobody a Dominikánském náměstí pokračují až do ledna.

Brno bylo prvním městem v tehdejším Československu, na jehož náměstí se objevil nazdobený vánoční strom. Za tradicí stojí novinář Rudolf Těsnohlídek, který po nálezu odloženého batolete v lese přišel s nápadem, jak pomáhat opuštěným dětem. Pod rozsvíceným stromem uspořádal charitativní sbírku. I letos je pod stromem kasička Českého červeného kříže.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Daň z dýchání!“ Hejma pozval na pódium šéfku Trikolóry a přišla smršť. Ránu ODS pak zasadil bývalý straník

14:27 „Daň z dýchání!“ Hejma pozval na pódium šéfku Trikolóry a přišla smršť. Ránu ODS pak zasadil bývalý straník

„Volím osmu,“ podpořil v Českých Budějovicích sdružení Trikolora Svobodní Soukromníci zpěvák Ondřej…