Na náměstích v Jihlavě, Třebíči a H. Brodě jsou betonové zábrany

21.12.2016 22:02

Na Vysočině je v souvislosti s teroristickým útokem v Berlíně výrazně posílen počet policejních hlídek. Policisté vyzbrojení dlouhými zbraněmi monitorují situaci v místech s větší koncentrací lidí, hlavně na náměstích, kde jsou nejrůznější předvánoční kulturní a společenské akce. Na centrálních náměstích v Jihlavě, v Třebíči a v Havlíčkově Brodě byly během dneška instalovány na vybraných místech betonové zábrany, píše ČTK.

Na náměstích v Jihlavě, Třebíči a H. Brodě jsou betonové zábrany
Foto: Vít Hassan
Popisek: Policejní těžkooděnci.

„Hlídkujeme na autobusových či vlakových nádražích, ve velkých obchodních a nákupních centrech a v dalších místech, kde se soustřeďuje vyšší počet lidí. V rámci preventivních opatření spolupracují policisté také se strážníky, kdy společně monitorují vytipované lokality a riziková a exponovaná místa,“ uvedl krajský policejní ředitel Radek Malíř.

Riziková místa, kde se v souvislosti s vánočními akcemi a oslavami konce roku sejde víc lidí, policisté vybrali při jednáních s představiteli vedení kraje a větších měst na Vysočině. Na těchto místech bude nejméně do konce roku zvýšený dohled zejména uniformovaných policistů.

Betonové zábrany instalovali podle pokynů policie pracovníci organizací daných měst. „V některých případech mohou být v dalších dnech technické zábrany ještě doplněny stojícími vozidly Hasičského záchranného sboru a Policie České republiky,“ uvedla mluvčí.

Situaci, kterou řeší v Německu, podle hejtmana Vysočiny Jiřího Běhounka (za ČSSD) není možné přehlížet. „Byl bych rád, kdyby veřejnost vnímala aktuálně přijatá zvýšená bezpečnostní opatření v Kraji Vysočina klidně a tolerantně,“ uvedl Běhounek.

Policie po celé republice rozmístěním zátarasů a dalšími opatřeními reaguje na pondělní teroristický útok na vánoční trh v západní části berlínského centra. Do davu lidí tam vjel nákladní vůz. Při útoku zemřelo 12 lidí, dalších zhruba pět desítek je zraněných.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Andrej Babiš byl položen dotaz

VY

Je dobré, že jste si uvědomil, že nemáte na to, být prezident, ale prý zas chcete být premiér. A co takhle skončit? Proč nechcete z politiky odejít, byť jak sám říkáte, Vaše žena a rodina by to ocenili? A určitě ne jen oni.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

A už jede zděšení: Italové zvolili, jak neměli. Dopady i v Česku

7:41 A už jede zděšení: Italové zvolili, jak neměli. Dopady i v Česku

V Itálii se rýsuje pravicová vláda. Bratři Itálie budou zřejmě vítězem voleb a spolu s dalšími pravi…