Na nikoho jsem nátlak nevyvíjel, zuří Barták na MF Dnes

22.06.2012 16:23

Bývalému náměstkovi ministryně obrany Martinu Bartákovi se nelíbí, že ho páteční MF Dnes nařkla z toho, že měl v roce 2008 údajně tlačit na náčelníka generálního štábu Vlastimila Picka, aby posvětil nákup letadel CASA. Ten měl být přitom údajně proti nákupu letadel.

Na nikoho jsem nátlak nevyvíjel, zuří Barták na MF Dnes
Foto: wikipedie.cz
Popisek: Bývalý ministr obrany Martin Barták

„Při akvizici letounů CASA nebyl z mé strany ani ze strany mých spolupracovníků nikdy na nikoho vyvíjen žádný nátlak. Moje role i role mého týmu byla pouze v rámci směny L-159 za jeden letoun CASA. Jedná se o další lež a nesmyslnou účelovou konstrukci Mafry a jejích redaktorů. Za lživá tvrzení vůči mé osobě byla Mafra pravomocně odsouzena Vrchním soudem v Praze a do příští středy se mi musí omluvit na svých stránkách. I to je možná důvodem k zoufalým spekulacím skupiny Mafra se snahou rozmělnit vlastní opakovaná závažná pochybení,“ sdělil Právu Barták.

Barták si útoky novinářů vysvětluje tím, že čerpají z materiálů a dokumentů, které zpracovávalo asi padesát odborníků. A mezi nimi mohla být podle Bartáka skupina lidí, která byla proti nákupu a materiály novinářům “podstrčila”.

Sám Picek se k celé kauze vyjadřovat nechce, ale důrazně popřel, že by byl od začátku proti nákupu letadel. V roce 2008 dokonce napsal to časopisu Euro.

„Letouny CASA C-295 jsou v podmínkách AČR schopny plnohodnotně nahradit letouny An-26 a jejich zavedení do výzbroje bude v každém případě znamenat výrazné posílení přepravních schopností AČR.” Picek odchází k 30. červnu ze své funkce náčelníka generálního štábu.Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: ane

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zeman vede džihád proti ČT? Petr Žantovský je ohromen nad argumentací zaměstnance ČT. I nad slovy dalšího novináře, že žijeme ve válce

5:15 Zeman vede džihád proti ČT? Petr Žantovský je ohromen nad argumentací zaměstnance ČT. I nad slovy dalšího novináře, že žijeme ve válce

TÝDEN V MÉDIÍCH Obrovskou porci demagogie vytasil komentátor Vladimír Mertlík při obhajobě akcí Mili…