Na oběd k prezidentovi půjde jenom Vondráček. Neřeším to, ujištuje Vystrčil

12.01.2021 21:20

Prezident Miloš Zeman nepozval na tradiční novoroční oběd předsedu horní parlamentní komory Miloše Vystrčila (ODS). Že byl z tohoto tradičního setkání vyšachován, bere smířlivě. „Nijak to neřeším,“ reagoval Vystrčil s tím, že se těší na dobrý oběd od manželky. Zklamání vyjádřil předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO), je přesvědčen, že za to zřejmě mohou některá ostrá vyjádření šéfa Senátu na adresu hlavy státu, píší Lidovky.cz.

Na oběd k prezidentovi půjde jenom Vondráček. Neřeším to, ujištuje Vystrčil
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda Senátu Miloš Vystrčil

„Když se dozvěděla moje manželka, že jsem pozvání nedostal, tak mi slíbila, že až se vrátím domů na víkend, tak že mi uvaří něco dobrého. Vzhledem k tomu, co mi slíbila moje manželka, ta moje bolest zeslábla a na to jídlo se v sobotu nebo v neděli těším,“ řekl s úsměvem Vystrčil.

„Já to nijak neřeším,“ řekl Vystrčil k tomu, že nedostal pozvání. Uvedl, že ke své funkci přistupuje profesionálně a v případě, že je potřebné debatovat s jiným ústavním činitelem, tak učiní. Současného stavu lituje jen kvůli tomu, že „vyvolává pocit, že tady nejsou schopni se lidé domlouvat, nejsou schopni se navzájem tolerovat, nejsou schopni překročit nějaké mantinely nebo nějaké své osobní pocity“.

Podle předsedy dolní komory Parlamentu je škoda, že nebyl pozván šéf Senátu, s nímž má Zeman napjaté vztahy zhruba od poloviny minulého roku a přestal ho zvát i na schůzky ústavních činitelů ke koordinaci zahraniční politiky.

Vondráček to nepřičítá Vystrčilově cestě na Tchaj-wan, která se uskutečnila k nelibosti pevninské Číny i prezidenta, ale spíše některým ostrým vyjádřením Vystrčila na adresu hlavy státu. Vondráček zároveň zdůraznil, že v této věci nechce mluvit za Zemana.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hrají si s Babišem, tohle není normální. Čunek se rozjel – má zásadní podezření

19:40 Hrají si s Babišem, tohle není normální. Čunek se rozjel – má zásadní podezření

Moderátor Luboš Xaver Veselý tentokrát v internetové televizi XTV přivítal senátora Jiřího Čunka (KD…