Na protest na Letné vyrazí z krajů několik zvláštních autobusů

15.11.2019 21:48

Na sobotní demonstraci na pražské Letné proti premiéru Andreji Babišovi (ANO) a ministryni spravedlnosti Marii Benešové (za ANO) vyrazí z krajů několik speciálně vypravených autobusů, které většinou zorganizovali spolupracovníci jejího pořadatele, spolku Milion chvilek. Z jižních Čech vypraví po dohodě s pořadateli společnost KPT Rail zvláštní vlak. Například z Ústeckého kraje se ale účastníci musí na protest podle zjištění ČTK vydat po vlastní ose. České dráhy a RegioJet už dřív ale uvedly, že posílí kvůli akci své spoje.

Na protest na Letné vyrazí z krajů několik zvláštních autobusů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Demonstrace za nezávislost justice a lepší vládu, kterou pořádá iniciativa Milion chvilek pro demokracii
reklama

Anketa

Má Tomio Okamura vaši důvěru?

86%
14%
hlasovalo: 31303 lidí
Na cestu zvláštním vlakem z Českých Budějovic do Prahy se přihlásilo 120 lidí, kteří si objednávali jízdenky přes internet. „A dalších 800 má zájem. Stavíme i po trase, ve Veselí nad Lužnicí, v Táboře, před 19:00 pojede vlak zpátky,“ řekl ČTK za iniciativu Společně udržme demokracii Tomáš Kuboušek.

Například v Královéhradeckém kraji vyjedou na demonstraci speciálně vypravené autobusy z Náchoda, Rychnova nad Kněžnou, Dvora Králové nad Labem, Trutnova nebo Vrchlabí, tedy z míst, odkud je do Prahy horší spojení. „Odjezd z Náchoda je v sobotu v 11:00, lidé budou přistupovat i na dalších místech po trase, třeba v Novém Městě nad Metují. Zájem je velký. Autobus je zaplněný do posledního místa,“ řekl ČTK organizátor Michal Kudrnáč.

V sousedním Pardubickém kraji bude vypraven jeden nebo více autobusů od chrudimského vlakového nádraží. „Počet přihlášených ovlivní počet vypravených autobusů,“ uvedli organizátoři na facebooku. Cestovné je podle něj dobrovolné.

Fotogalerie: - Monstrakce proti Babišovi

Demonstrace za nezávislost justice a lepší vládu, ...
Demonstrace za nezávislost justice a lepší vládu, ...
Demonstrace za nezávislost justice a lepší vládu, ...
Demonstrace za nezávislost justice a lepší vládu, ...
Demonstrace za nezávislost justice a lepší vládu, ...
Demonstrace za nezávislost justice a lepší vládu, ...

Několika autobusy pojedou na Letnou, kde chce Milion chvilek přednést ultimátum premiérovi, tři výzvy opozičním demokratickým stranám a svoji pozitivní vizi, i lidé z Vysočiny. Dva budou vyjíždět od jihlavského autobusového nádraží a další z Pelhřimova, Třebíče, Velkého Meziříčí nebo Žďáru nad Sázavou. „V autobusech bude na demonstraci cestovat asi 500 lidí, další zamíří do Prahy auty,“ řekla ČTK koordinátorka demonstrací na Vysočině Anna Kohoutová.

Ze Zlína vyjede v sobotu ráno na letenský protest jeden organizovaný autobus. „Řada lidí, kteří měli být původně ve druhém autobuse, jedou s rodinami po vlastní ose,“ řekla dnes ČTK zástupkyně organizátorů Aneta Maléřová.

V Olomouckém kraji mohou lidé nasednout do autobusu, který pojede přímo na Letnou a pak zpátky, v Šumperku nebo Zábřehu. Z Olomouce není hromadný odjezd autobusů naplánován. „Ti, kdo chtěli jet, si pravděpodobně opatřili jízdenky s rezervací vlakem. Pokud ale potřebujete jet a neseženete rezervaci ve vlaku, je možné se připojit k autobusu, který jede ze Šumperka a Zábřehu,“ uvedli na sociálních sítích zástupci Iniciativy 2018+ Olomouc.

Obyvatelé Ústeckého kraje, kteří chtějí do Prahy na protest proti předsedovi vlády a za nezávislost justice, si organizují dopravu individuálně. Z některých měst vyrazí společně auty a rezervována jsou místa v rychlících z Děčína a Ústí nad Labem do Prahy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rasová válka v USA: Trump udeřil. A mrtvý černoch? S ním to prý bylo všelijak

7:34 Rasová válka v USA: Trump udeřil. A mrtvý černoch? S ním to prý bylo všelijak

Protesty, rabování a zařazení organizace ANTIFA na seznam teroristických organizací. To vše zřejmě z…