Na východní Ukrajině prý zahynuli dva Češi bojující na straně separatistů

03.09.2014 16:39

Dva Češi, kteří bojovali v řadách proruských separatistů na východě Ukrajiny, zřejmě padli. S odvoláním na komunisty okresu Frýdek-Místek o tom informoval server iDnes.cz. Frýdeckomístečtí komunisté o smrti obou Čechů informovali s tím, že podle webu Rusvesna.su brněnský učitel tělocviku na základní škole Ivo Stejskal a Vojtěch Hlinka zahynuli u vesnice Mijusinck. Slovenskému serveru Čas.sk zprávu o smrti obou Čechů potvrdil další český bojovník v řadách separatistů Oldřich Grund.

Na východní Ukrajině prý zahynuli dva Češi bojující na straně separatistů
Foto: Sergei Grits, ČTK/AP
Popisek: Proruští ozbrojenci na východě Ukrajiny
reklama

Podle serveru Deník.cz odcestoval Stejskal na východní Ukrajinu v červnu. „Když jsem viděl v televizi, co se tam děje, nezbylo mi, než přijet. Viděl jsem řádění v Oděse, kolik tam bylo zabitých lidí. To není možné," vysvětlil své pohnutky pro ruskou televizi. Známí Stejskala prý o něm mluvili jako o slušném a inteligentním člověku.

Stejskal a Hlinka měli zahynout již 12. srpna, zprávy o jejich smrti se ale začaly šířit až nyní. Česká ambasáda na Ukrajině nemá o smrti dvou českých občanů žádné informace. Na tom není nic až tak zvláštního, protože v případě, že padlé Čechy pohřbili separatisté, nemusí o jejich smrti ukrajinské centrální orgány vůbec vědět.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A dost! U Pirátů bouchli do stolu: Babiš je estébák. Sám je migrant a dováží ekonomické migranty do svých drůbežáren!

16:06 A dost! U Pirátů bouchli do stolu: Babiš je estébák. Sám je migrant a dováží ekonomické migranty do svých drůbežáren!

„Zřejmě jeho jediný program je Antipirát. Z tohoto pohledu to ukazuje, že spíše úplně rezignoval na …