Nad Hradcem sa blýská. Boj o funkci korunoval odvolaný náměstek, opakovaně podpořený komunisty

04.06.2021 10:28

„Do funkce náměstka primátora statutárního města Hradec Králové nebyla zvolena kandidátka Andrea Turková s počtem hlasů 13, ani Martin Soukup s počtem hlasů 6.“ Hradec Králové tak nadále zůstává bez jednoho z náměstků. Vedle zmíněných kandidátů Martina Soukupa z ODS a Andrey Turkové z hnutí ANO se měl o hlasy voličů ucházet ještě Martin Hanousek ze strany Zelených. A právě na rozpory, které volbu do vedení města doprovázejí, ve svém textu upozornil tamní primátor Alexandr Hrabálek.

Nad Hradcem sa blýská. Boj o funkci korunoval odvolaný náměstek, opakovaně podpořený komunisty
Foto: ODS
Popisek: Alexandr Hrabálek

Anketa

Vážíte si exprezidenta Václava Klause?

37%
32%
hlasovalo: 18776 lidí
„Na posledním královéhradeckém zastupitelstvu proběhla dovolba náměstka primátora, protože nám ze strany opozice bylo neustále vyčítáno, že vedení města není kompletní, a podle jejích představ tedy principiálně nemůže fungovat. Zásadně se proti tomuto tvrzení ohrazuji, protože město funguje – a to dokonce, světe, div se, i bez chybějícího náměstka. A to je možná naše největší chyba. Tedy to, že funguje,“ glosuje hradecký primátor vývoj dění.

Při volbě nového náměstka se kandidát opozice, tedy Martin Hanousek, nominace vzdal. Opozice, prakticky celá, se následné volby nezúčastnila. Někteří zastupitelé ani nevyzvedli volební lístky, a když už si je vyzvedli, nešli podle primátora k volební urně.

„Chování opozice tedy vnímám jako snahu zviditelnit se a obstruovat jednání zastupitelstva, v žádném případě však nelze mluvit o jejím konstruktivním jednání. ODS se, oproti tomu, od začátku chová transparentně. Opozice stávající výstupy pravděpodobně bere již jako odrazový můstek pro příští komunální volby, ale já věřím v soudnost a zdravý rozum voličů. Věřím, že voliči vidí výsledky naší práce, které jsou evidentní, a to se ještě mnoho projektů do konce našeho funkčního období zrealizuje. Působí to na mě tak, že opozici skutečně vadí, že jsme úspěšní i přes to, že máme o jednoho náměstka méně,“ líčí východočeský primátor.

Odvolaný náměstek Hanousek podle něj tvrdí, že vedení radnice vládne s pomocí komunistů.

„Měl by si ale uvědomit, že to byli právě komunisté, kteří ho ve funkci třikrát podrželi při hlasováních, kdy jsme ho poté, co rozbil koalici, chtěli odvolat z funkce. Spolupráce s klubem KSČM v žádném případě neprobíhá. Stačí, aby se každý podíval na hlasování,“ doplňuje primátor k už tak nepřehledné situaci.

Podle něho těm, kteří toho v předchozím volebním období udělali tak málo, vadí „Že nám se toho za dva a půl roku podařilo udělat víc. Jsme v Čechách, kde se úspěch evidentně neodpouští,“ uzavírá primátor.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tomáš A. Nový

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Seznam zakázaných hostů, jmenovitě. Hysterický Železný, Witowská a poprask na pódiu... Petr Žantovský rozvířil, co se teď děje v ČT

5:00 Seznam zakázaných hostů, jmenovitě. Hysterický Železný, Witowská a poprask na pódiu... Petr Žantovský rozvířil, co se teď děje v ČT

TÝDEN V MÉDIÍCH Hnutí, které organizovalo demonstraci proti pandemickému zákonu, se distancovalo od …