Nadávala „bílému odpadu“, na ministerstvu řídila odbor rovnosti pohlaví. Teď končí a na závěr ještě pořádně zasmradila

22. 5. 2020 15:21

Kontroverzní Oľga Pietruchová, slovenská ředitelka odboru rovnosti pohlaví dala dobrovolně výpověď. „Ako som sa už pred rokmi vyjadril, myslím si, že vysokopostaveným štátnym úradníkom by nemal byť človek, ktorý označí ľudí s iným politickým názorom za ‚biely odpad, ako to pani Pietruchová urobila v minulosti,“ uvedl v reakci na její odchod slovenský ministr Milan Krajniak. Pietruchová totiž v roce 2016 označila voliče Donalda Trumpa za bílý odpad. „Je mi ľúto, že sa rozhodla sama odísť. Chceli sme ju radšej vyhodiť,“ zaznělo z ministrova okolí. A své k tomu napsala i známá česká politická komentátorka.

Nadávala „bílému odpadu“, na ministerstvu řídila odbor rovnosti pohlaví. Teď končí a na závěr ještě pořádně zasmradila
Foto: repro Facebook
Popisek: Končící ředitelka slovenského odboru rovnosti pohlaví Oľga Pietruchová
reklama

Na Slovensku skončila v pozici ředitelky odboru rovnosti pohlaví Oľga Pietruchová. Ta skončila na vlastní žádost, jak informovala na Facebooku, avšak podle serveru DenníkS.sk ji chtělo slovenské ministerstvo práce vyhodit kvůli jejím předchozím vyjádřením. Například po prezidentských volbách v USA ji pobouřil názor jejího kolegy, že Trumpa volili chudí lidé v bezvýchodné sociální situaci. „Trumpovi voliči jsou naopak hrdí na americký kapitalismus,“ kritizovala. „Jsou ti první, kdo křičí proti konceptu rovné příležitosti,“ zhnusila úřednici kolegova optika.

Celý článek Denníku S ZDE:

Anketa

Schvalujete práci Senátu Parlamentu ČR?

4%
96%
hlasovalo: 19585 lidí

„Mnohem větší roli tam hrál rasismus a sexismus. Od Trumpa slyšel nahlas to, o čem se baví s kámoši v hospodách.“ Načež doporučila článek z českého magazínu Respekt, zabývající se fenoménem „bílé lůzy“ či „bílého odpadu“ (v originále white trash). Toto označení se některým diskutujícím zdálo přece jen moc, ovšem bojovnice proti rasismu trvala na tom, že je správné, neboť „bílá lůza“ je prý vědecky zavedený pojem.

Kromě přirovnávání voličů Donalda Trumpa k bílému odpadu, kupříkladu v roce 2013 během tzv. Národního pochodu za život v Košicích, označila některé účastníky tohoto pochodu za pedofily. V únoru na Facebook napsala, že Slovensko má problém s epidemií násilí na ženách, a porovnávala to s epidemií koronaviru, kdy v té době na Slovensku žádný oficiální případ nakaženého koronavirem nebyl.

„Mám takú dilemu... keď porovnám počet nakazených na korona vírus na Slovensku (identifikovaných zatiaľ 0 prípadov) s počtom žien, ktoré zažívajú násilie od partnera (4 % žien ho zažilo v minulom roku, tj. 80 000 žien a ročne 5 až 10 zabitých), tak momentálna vážna epidémia na Slovensku je násilie páchané na ženách.

Fotogalerie: - Babiš U Apolináře

Předseda vlády Andrej Babiš
Předseda vlády Andrej Babiš a ministr zdravotnictv...
Tématem jednání byl projekt „Porodnictví 21. stole...
Projekt, jež navrhovala známá architektka Eva Jiři...
S investicí do nového centra již počítá i Národní ...
Předseda vlády Andrej Babiš a ministr zdravotnictv...

V prípade korona vírusu konáme plne podľa pokynov odborníkov ako Úrad verejného zdravia, hlavný hygienik a rešpektujeme medzinárodné organizácie ako WHO či European Center for Desease Control (EÚ), tak sa pýtam, prečo nie sme schopní v probléme násilia na ženách rovnako rešpektovať odbornú verejnosť a medzinárodné inštitúcie ako Radu Európy, ktoré majú odborné znalosti na to, ako tento problém riešiť?“ napsala.

Denník S okomentoval její odchod slovy: „Riaditeľke odboru rodovej rovnosti a známej propagátorke LGBT agendy a rodovej ideológie prekážalo údajne zhoršujúce sa pracovné prostredie pod vedením Milana Krajniaka (Sme rodina), obmedzovanie potratov, zamietnutie Istanbulského dohovoru či nesúhlas Národnej rady so správou ombudsmanky.“

Anketa

Kdo víc přispěl ke zvládnutí koronakrize?

hlasovalo: 17674 lidí

Sama Pietruchová na Facebooku uvedla, že se jim v odboru aspoň dařilo bránit status quo a alespoň v zahraničí se jim prý dařilo tvářit se tak, že jsou stát, který vyznává hodnoty EU a civilizovaného světa v oblasti rovnosti pohlaví. Slovenský ministr práce, sociálních věcí a rodiny Milan Krajniak z politické strany SME RODINA na to reagoval slovy: „Nemôžem však akceptovať, ak niekto v mene Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky dáva v medzirezortnom pripomienkovom konaní k dôležitým rozvojovým materiálom také pripomienky, s ktorými nesúhlasím. Ako som sa už pred rokmi vyjadril, myslím si, že vysokopostaveným štátnym úradníkom by nemal byť človek, ktorý označí ľudí s iným politickým názorom za ‚biely odpad‘, ako to pani Pietruchová urobila v minulosti.“

„Je mi ľúto, že sa rozhodla sama odísť. Chceli sme ju radšej vyhodiť,“ uvedl spolustraník Krajniaka a poslanec Peter Pčolinský.

Důvody odchodu Pietruchová shrnula do následujícího facebookového příspěvku. Napsala v něm například to, že se Slovensko vydalo cestou Polska a Maďarska, což prý nelze jen tak zvrátit.

Tohoto příspěvku si všimla známá politická komentátorka a dříve komentátorka Primy Karolína Stonjeková. Ta napsala, že nejlepší je hudba mrzutého fňukání levicově-liberálních vyžíračů našich daní. Ti prý řeší problémy, které neexistují. „To je prostě rajskej zvuk! Takže klidně hlasitěji, soudružky, hlasitěji,“ dodala závěrem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: tle
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Na covid zemřela výrazná členka ODS. Pro PL pravidelně komentovala hrůzy v Praze

17:01 Na covid zemřela výrazná členka ODS. Pro PL pravidelně komentovala hrůzy v Praze

V sobotu zemřela pražská zastupitelka, předsedkyně magistrátního kontrolního výboru a právnička Jaro…