Nadáváte na Merkelovou? Prý je to nejvstřícnější lídr Německa, s jakým jsme se dosud setkali

22.06.2018 7:51

Německá kancléřka Angela Merkelová se postarala o to, že se v některých českých politicích začala vařit krev. Prohlásila, že pro vyhánění německy mluvícího obyvatelstva z domovů po druhé světové válce neexistuje morální ospravedlnění. Netrvalo dlouho a o slovo se přihlásili prezident Miloš Zeman či Tomio Okamura. Na hlavu německé kancléřky chrlili oheň a síru. Ale skutečně je Merkelová tak strašná? Bez ní by prý mohlo být mnohem hůř.

Nadáváte na Merkelovou? Prý je to nejvstřícnější lídr Německa, s jakým jsme se dosud setkali
Foto: Václav Fiala
Popisek: Angela Merkelová na velkoplošné obrazovce na předvolebním setkání v Pasově
reklama

Angela Merkelová uznává, že Němci rozpoutali druhou světovou válku a mají na svědomí mnoho hrůz. Ale ani tyto hrůzy podle kancléřky neospravedlnily vyhánění německy mluvícího obyvatelstva z Československa a dalších zemí. Její slova vyvolala hněv v srdci mnoha politiků. Komentátor Lidových novin má však za to, že tito politici by měli nechat vychladnout své hlavy a raději se pořádně zamyslet.

Řada českých politiků dnes často opakuje heslo německé opoziční Alternativy pro Německo (AfD) „Merkelová musí pryč“ („Merkel muss weg"). Merkelová je nejen částí německé společnosti vnímána jako vítačka migrantů a to jí rozhodně nepomáhá. Tomio Okamura a další čeští politici se zřejmě nemohou dočkat, až Merkelová opravdu bude pryč z politiky. Jenže, kdo přijde po ní? Někdo z politiků již zmíněné Alternativy pro Německo? Přední politik AfD Alexander Gauland před pár měsíci prohlašoval, že by Němci měli být hrdí na své vojáky bojující za druhé světové války, podobně jako jsou na své vojáky hrdí Britové či Francouzi.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

„Skutečnost, přes migrační běsnění a roli kancléřky v něm, je zhruba taková: Angela Merkelová je nejvstřícnějším lídrem Německa, s jakým jsme se dosud setkali. A kdo se tomu tvrzení směje, ať si počká pár let, až Německo povede někdo, kdo „se nezakecá“, nedej bože někdo z AfD.),“ zdůraznil Petráček.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČT jednoznačně porušila zákon. Petr Žantovský tuší, z jakých důvodů byl ve skutečnosti narychlo spuštěn „kanál pro důchodce“

7:22 ČT jednoznačně porušila zákon. Petr Žantovský tuší, z jakých důvodů byl ve skutečnosti narychlo spuštěn „kanál pro důchodce“

TÝDEN V MÉDIÍCH Česká televize spuštěním programu ČT3 naprosto jednoznačně porušila zákon, který zce…