Nadnárodní korporace nesmí mít vliv českou legislativu, znělo dnes Strahovem

08.04.2019 14:07 | Zprávy
autor: mp

Zhruba třicet vozů taxi se dnes dopoledne sjelo na parkovišti na pražském Strahově k protestu proti novele zákona o silniční dopravě, která podle nich vychází vstříc alternativním poskytovatelům taxislužeb typu Uber či Taxify, píše ČTK.

Nadnárodní korporace nesmí mít vliv českou legislativu, znělo dnes Strahovem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Taxi, ilustrační foto

Následně se průvod asi čtyř desítek lidí vydal pěšky na Malostranské náměstí, kde taxikáři přečetli dvě prohlášení, jedno adresované vládě a druhé americkému velvyslanci. Novelu zákona schválila vláda a nyní ji bude projednávat Parlament. Vozidla taxislužeb by podle ní už nemusela mít taxametr ani střešní svítilnu, ruší i zkoušky z místopisu.

Podle Martina Běhounka ze Sdružení českých taxikářů vyšla novela z meziresortního připomínkování v podobě, která bude znamenat zásadní deregulaci oboru. „Jsme proti tomu, aby nadnárodní korporace měly vliv na národní legislativu v zásadě takový, že je jim šitá na míru,“ uvedl. Dodal, že zástupci taxislužeb se přípravy novely účastnili, ale výsledek jde naprosto proti jejich návrhům a zájmům. Protest byl podle sdružení koordinován s taxikáři z Polska, kde se rovněž připravuje nová zákonná úprava taxislužeb.

Řidiči se na Strahově začali scházet v 9:00 a kolem 11:00 se průvod asi čtyřicítky lidí vybavených transparenty vydal do centra města. Účastníci protestu prošli za doprovodu policie přes Malovanku kolem Hradu na Malostranské náměstí, kde přečetli dvě prohlášení, jedno pro českou vládu a druhé pro amerického velvyslance. Akce se zúčastnili hlavně řidiči z Ostravy, Plzně a dalších měst. Taxikáři z Prahy prakticky nedorazili, za což si od kolegů vysloužili kritiku.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Eva Decroix, Ph.D., MBA, MPA byl položen dotaz

Rodiče

Dobrý den, mohu se zeptat, kdo přesně ze senátorů stojí za návrhem, aby rodič, který nemá po rozvodu dítě v péči, mohl být z důležitých rozhodnutí života dítěte vyloučen? Já nevím, podle mě to není úplně správné, i když zase někdy je mezi rodiči domluva obtížná a doplácí na to právě dítě, což také n...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Ústavní soud je podjatý.“ Miloš Zeman k Pavlovi a NATO

17:17 „Ústavní soud je podjatý.“ Miloš Zeman k Pavlovi a NATO

Ústavní soud ve středu předběžným opatřením rozhodl, že vláda musí zajistit účast prezidenta Petra P…