Nagyová-Nečasová má smůlu, stížnost zamítnuta

10.07.2015 7:51

Obě stížnosti někdejší ředitelky premiérova kabinetu Jany Nečasové, dříve Nagyové, proti obvinění z krácení daně zamítlo Nejvyšší státní zastupitelství. Píše o tom dnešní vydání deníku Právo. Nečasová je v této kauze stíhaná od poloviny března. Žalobci a detektivové ji podezírají z toho, že nezaplatila daň 736 tisíc korun ze zhruba třiceti darů za více než deset milionů korun.

Nagyová-Nečasová má smůlu, stížnost zamítnuta
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jana Nagyová

První stížnost se týkala původního zahájení trestního stíhání pro krácení daně, druhá jeho rozšíření o dvoje luxusní hodinky. Státní zástupci chtěli Nečasovou původně obvinit z korupce, nenašli pro to ale dostatek důkazů.

Mezi několika desítkami dárců luxusního zboží jsou podle listu například majitel fotbalové Sparty Praha Daniel Křetínský, bývalý ministr životního prostředí za ODS Tomáš Chalupa, bývalý ministr a nynější šéf ČEPS Vladimír Tošovský, bývalý šéf Pozemkového úřadu Petr Šťovíček nebo bývalý ekonomický ředitel pražského dopravního podniku Martin Horák

Před několika týdny pak policisté rozšířili stíhání Nečasové o další obdržené drahé dary – o již zmíněné dvoje luxusní hodinky za 450 tisíc korun, které jí měla darovat zdravotnická společnost Agel patřící miliardáři Tomáši Chrenkovi.

 


 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vam

Mgr. Jaroslav Bžoch byl položen dotaz

migrační pakt

Nepřijde vám divné, že se o migračním paktu hlasovalo těsně před volbami? A bude tedy ještě po volbách něco změnit nebo je to už hotová věc? Taky by mě zajímalo, nakolik se nás týká, protože Rakušan tvrdí, že tu máme uprchlíky z Ukrajiny, takže nebudeme muset přijímat další ani se nebudeme muset vyp...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pekarová slíbila šetřit. Ale poslanci prolétali miliony. Na „setkání s výbory“

16:57 Pekarová slíbila šetřit. Ale poslanci prolétali miliony. Na „setkání s výbory“

Japonsko a Singapur, Korea, Mexiko a Paraguay. To byly nejnákladnější cesty výborů Poslanecké sněmov…