Nahlaš extremistu: Aktivista Hrebenar spustil „práskačku“. Podívejte, koho ulovil

08.11.2017 19:36

Aktivista Jiří Hrebenar spustil v rámci svého webu Hrebenar.eu akci nazvanou Nahlaš extremistu. V rámci této služby mu mohou lidé posílat informace o tom, který z uživatelů sociální sítě Facebook se provinil nenávistnými příspěvky na adresu menšin. Seznam lidí, které Hrebenar ulovil, je vskutku pestrý a obsahuje provařená jména.

Nahlaš extremistu: Aktivista Hrebenar spustil „práskačku“. Podívejte, koho ulovil
Foto: Facebook
Popisek: Jiří Hrebenar

 „Projekt ‚NAHLAŠ EXTREMISTU‘ má úspěch. Za dnešek přišlo na 150 e-mailů s adresami, z čehož 130 bylo obsahově správných,“ pochvaluje si aktivista Jiří Hrebenar, provozovatel stránky Hrebenar.eu na Facebooku. „Sbírání dat nadále pokračuje a jednotlivé účty jsou vyhodnocovány.“

„V případě příspěvků odporujících legislativě ČR budou takové příspěvky s trestním obviněním putovat na Policii České republiky... Méně závažné prohřešky budou řešeny s Facebookem. V rámci projektu se přistupuje ke všem stejně, stylem padni, komu padni,“ varuje Hrebenar ve svém postu.

Rovněž se chlubí tím, že při posuzování právní závadnosti jednotlivých profilů je „využívána dobročinná služba právníků, kteří bez nároku na honorář vypracují případná trestní podání, pokud příspěvky extremistů na sociálních sítích budou odporovat zákonům České republiky“.

A kdo všechno je mezi udanými? Nalézt lze například nespokojeného rodiče Hynka Charouse, kterému se nelíbil projekt Edison na českých školách. Podle něho se jedná o multikulturní propagandu. Oficiální charakteristika ale zní, že jde o projekt, který zahrnuje studenty z různých zemí a odlišných kultur, kteří přijíždějí na tuzemské základní a střední školy přiblížit studujícím zemi svého původu v anglickém jazyce.

Dalším z Hrebenarových úlovků je krajní pravičák Jan Kopal, kterého kvůli jeho názorům ze svých řad vyloučila i Okamurova protiimigračně naladěná strana SPD. V seznamu lze ale nalézt i blogerku žijící v Itálii Moniku Pilloni, která se ve svých článcích zaměřuje na sexuální delikty afrických migrantů. Nutností je pak přítomnost známého islamobijce Martina Konvičky, vedoucího představitele iniciativy Islám v ČR nechceme, kterého kvůli výrokům na adresu muslimů již několikátým rokem vyšetřuje Policie ČR. Najdeme v něm ale i třeba předsedu strany Patriotů České republiky Jiřího Vítka.

Hrebenarovy seznamy....

Podle Martina Konvičky, kterého ParlamentníListy.cz oslovily, je Hrebenarova aktivita důkazem, že „nežijeme ve svobodné společnosti“. Hrebenarovu aktivitu srovnal Konvička se šikanou. „První fáze je, že je Facebook odstřihne od chatu, od mezilidské komunikace a Hrebenar rovněž vyhrožuje trestními oznámeními,“ dodává. Hrebenar podle Konvičky pobízí uživatele své nové služby, aby záměrně špehovali lidi, se kterými nesouhlasí. „To, jestli se na těch profilech šíří nenávist, nebo nešíří, není opravdu věcí pana Hrebenara, ale orgánů činných v trestním řízení,“ sdělil nám Konvička. „Najdete tam lidi, kteří píšou proti zahraniční politice, lidi, kteří píšou proti intervenci na Ukrajině, lidi, kteří píšou o drogové politice,“ dodal Konvička s tím, že seznam je skutečně pestrý.

Vítek je při hodnocení seznamu obezřetnější. „Víte, jaká je dnes doba, a to, že vás někdo označí v nějakém seznamu za extremistu, může mít následky,“ sdělil ParlamentnímListům.cz po telefonu. „Všechny seznamy jsou špatné, a když vás najednou někdo takhle označí. Myslím si, že si ten seznam pan Hrebenar vymyslel, že mu ta jména nikdo neudal, že si je vybral sám,“ uvedl.

Hrebenarův seznam nabízí i osoby, u kterých by takovou nálepku člověk tak úplně nepředpokládal. Lze v něm nalézt například i svérázného ostravského bloggera Ladislava Větvičku, který svými články psanými rázným ostravským nářečím pravidelně oblažuje čtenářstvo iDNES.

Čím si blogger ve svých textech nerespektujících pravidla spisovné češtiny místo ve Hrebenarových seznamech vysloužil, zůstává otázkou. Pravda je, že seznam extremistů v podání páně Hrebenarova je rozsáhlý a lze čekat, že se bude dále rozrůstat. Čekají nás tedy další Cibulkovy seznamy? Možná spíše než to seznam politických exotů České republiky pana Hrebenara.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Jonáš Kříž

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moravce střídat. A Kalousek je jako Stalin, také ho nechávají mluvit ke všemu. Šéf Syndikátu novinářů chtěl přednášet o etice novinářů, ale totálně se to zvrhlo

15:06 Moravce střídat. A Kalousek je jako Stalin, také ho nechávají mluvit ke všemu. Šéf Syndikátu novinářů chtěl přednášet o etice novinářů, ale totálně se to zvrhlo

REPORTÁŽ Slovními přestřelkami se to hemžilo na semináři k novinářské etice a objektivitě, kterou v …