Nahnědlí populisté prohráli, raduje se František Kostlán. Libor Rouček je hrdý na Rakousko

5. 12. 2016 8:44

Zvolení Alexandra Van der Bellena rakouským prezidentem přivítal publicista František Kostlán. Jak píše na svém blogu na serveru Aktuálně.cz, nahnědlí populisté, kteří se už po nějakou dobu snaží zfašizovat společnost v Evropě i ve Spojených státech, tentokrát neuspěli.

Nahnědlí populisté prohráli, raduje se František Kostlán. Libor Rouček je hrdý na Rakousko
Foto: Hans Štembera
Popisek: Plakát volební kampaně Van der Bellena doupravený lidovou tvořivostí
reklama

Kostlán poukázal na to, že výsledky průzkumů opět prokázaly neživotnost této metody zkoumání společenských jevů, protože mírně favorizovaly Hofera.

„Rakousko je na tom tedy lépe než Česká republika, Maďarsko, Polsko či Slovensko, kde myšlenky a hesla krajní pravice prezentují přední představitelé států: Miloš Zeman, Viktor Orbán, Robert Fico či Jarosław Kaczyński, který v Polsku tahá za nitky z pozadí,“ podotýká Kostlán s tím, že s ohledem na výroky během předvolební kampaně je Hofer umírněnější politik než zmínění představitelé Visegrádu.

„Proti Zemanovým či Orbánovým fašizujícím blábolům je Hoferova rétorika o odstín mírnější,“ píše Kostlán.

„Můžeme jen doufat, že i my budeme mít po příští prezidentské volbě to štěstí, že ten ‚náš Hofer‘ znovu nevyhraje,“ uzavírá bloger své zamyšlení.

Celý text je ZDE

Zvolení Van der Bellena okomentoval na sociální síti také americký novinář dlouhodobě žijící v Česku Erik Best: „Konečně mohou mít redaktoři České televize pocit zadostiučinění, že se jejich úsilí podporovat toho správného kandidáta či věc vyplatilo,“ napsal Best na svém facebookovém profilu.

Svůj komentář k novému rakouskému prezidentovi přidal na sociální síti rovněž šéfredaktor Mladé fronty Dnes Jaroslav Plesl: „Měl by ten Van der Bellen dostat hned nějakou medaili. Třeba Nobelovu cenu míru.“

Vyjádřil se i bývalý europoslanec Libor Rouček: „Rakousko bude mít i nadále slušného a důstojného prezidenta. Žádného polonácka. Jako člověk, kterému kdysi Rakousko udělilo politický azyl, z toho mám velkou radost,“ napsal na svém facebookovém profilu.

Celý text příspěvku Erika Besta na jeho facebookovém profilu:

Konečně mohou mít redaktoři České televize pocit zadostiučinění, že se jejich úsilí podporovat toho správného kandidáta či věc vyplatilo.

Celý text příspěvku Jaroslava Plesla na jeho facebookovém profilu:

Měl by ten Van der Bellen dostat hned nějakou medaili. Třeba Nobelovu cenu míru.

Celý text příspěvku Libora Roučka na jeho facebookovém profilu:

Rakousko bude mít i nadále slušného a důstojného prezidenta. Žádného polonácka. Jako člověk, kterému kdysi Rakousko udělilo politický azyl, z toho mám velkou radost..

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pirátský europoslanec se chlubí, jak nám v Bruselu zavařil kvůli Xaverovi s Lipovskou. Chce přimět Jourovou, aby začala konat

9:06 Pirátský europoslanec se chlubí, jak nám v Bruselu zavařil kvůli Xaverovi s Lipovskou. Chce přimět Jourovou, aby začala konat

Zvoleni ekonomky Hany Lipovské, moderátora Luboše Xavera Veselého a publicisty Pavla Matochy do Rady…