Nalíčil se prasečí krví, nechal zavřít v márnici a poslouchal tam z televize, jaký byl skvělý chlap. „Nemrtvý“ Babčenko promluvil, jak prováděl svůj fígl

31.05.2018 22:28

Velkou pozornost si po celém světě vysloužilo šokující odhalení fingované vraždy novináře Arkadije Babčenka. Postupně na povrch vyplývají střípky senzace. Babčenko musel například podle serveru Lidovky.cz použít prasečí krev a nechat se profesionálně nalíčit.

Nalíčil se prasečí krví, nechal zavřít v márnici a poslouchal tam z televize, jaký byl skvělý chlap. „Nemrtvý“ Babčenko promluvil, jak prováděl svůj fígl
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: Kyjev, Ukrajina

Babčenko ve čtvrtek při tiskové konferenci také prozradil, že v osudnou noc byl vezen sanitkou, jejíž posádka o celém plánu věděla. „Když dorazil údajně mrtvý Babčenko do márnice, převlékl se a posadil se před televizi, kde v přímém přenosu sledoval, jak se svět dozvídá o jeho údajné smrti,“ píše se na serveru Lidovky.cz. Babčenko nemá důkazy k tvrzení, že by celá jeho fingovaná smrt byla jen provokací ukrajinské tajné služby.

„Jakmile se za mnou zavřely dveře márnice, byl jsem znovuzrozený,“ řekl novinář a žertovně dodal, že se díval ve zprávách a vzpomínkových medailoncích, jaký byl skvělý chlap. Na otázku, proč do toho vlastně šel, odpověděl novinářům: „Nechtěl jsem skončit jako Skripal,“ řekl Babčenko. Kritika se pak nesla především v pochybnosti celé operace. I na výtky měl novinář odpověď. „Každý, kdo tvrdí, že to podkopává důvěru v žurnalisty, ať si zodpoví toto: Co byste na mém místě dělali vy, kdyby za vámi přišli a řekli vám, že je na vás vypsaná odměna?“ vysvětlil svůj postoj ruský disident.

„Z vlastních slov Babčenko zprvu pochyboval, že by mohl být skutečně terčem pokusu o vraždu, informován o tom byl poprvé svými zdroji už v roce 2017. Jeho první myšlenky prý směřovaly k touze přežít a ochránit svou rodinu,“ píše server Lidovky.cz. Nyní  má novinář žít na dobře střeženém místě a plánuje se hlavně dobře vyspat. „Možná se i opiju a probudím se za dva až tři dny,“ prohlásil Babčenko. O celé akci věděli jen nejbližší příbuzní. Na YouTube je dnes již možné zhlédnout video ze zadržení muže, který měl za Babčenkovu vraždu zaplatit.

 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: sla

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kalouskova pitomost. Ekonom Pikora se do poslance pustil kvůli matkám

7:15 Kalouskova pitomost. Ekonom Pikora se do poslance pustil kvůli matkám

Ekonom Vladimír Pikora má za to, že lidstvu chtějí vládnout bezdětné ženy. Vychází přitom z opakovan…