Náměstek Parkanové Barták: Na Picka jsem netlačil, CASY chtěl sám

23.06.2012 8:56

Bývalý ministr obrany Martin Barták se důrazně ohradil proti spekulacím, že jako náměstek ministryně Parkanové tlačil na náčelníka generálního štábu Vlastimila Picka, aby podpořil nákup letounů CASA.

Náměstek Parkanové Barták: Na Picka jsem netlačil, CASY chtěl sám
Foto: hns
Popisek: Letadlo CASA a Parkanová, koláž

„Při akvizici letounů CASA nebyl z mé strany, ani ze strany mých spolupracovníků, na nikoho vyvíjen žádný nátlak,“ píše Barták v prohlášení, které citoval deník Právo. Podle něj se jedná jen o další lež a účelovou konstrukci novinářů.

Připomíná, že deník, který tuto informaci zveřejnil, se mu musí omluvit za jiné nepravdivé výroky a tak se nejspíš snaží rozmělnit vlastní pochybení. Novináři podle něj čerpali ne  z oficiálních dokumentů, ale z pracovních materiálů expertní skupiny generálního štábu.

Novinářům to podtrčili

„Ti lidé mají různé názory. Mohla mezi nimi být skupina, která byla proti nákupu letounů CASA,“ uvádí Barták. Právě někdo z této skupiny podle něj podstrčil novinářům materiály, ze kterých čerpají. „Z materiálů přitom vyplývá pouze to, že tehdy existovaly hlasy, které generální štáb upozorňovaly, že by chtěly doplnit čtyři střední nákladní letouny o nějaký typ kombinace strategicko- taktického letounu,“ myslí si Barták. Toto podle něj připustil i generál Picek.

Podle Práva jeho slova potvrzuje i vyjádření generála Picka z roku 2008, když reagoval na první spekulace o nesouhlasu armády s nákupem letounů CASA. „Tato informace se nezakládá na pravdě, stejně tak jako tvrzení, že varuji před nákupem těchto letounů. Proti tomuto tvrzení se důrazně ohrazuji,“ psal tehdy Picek. Následně uvedl, že CASY jsou schopny plnohodnotně nahradit letouny Antonov a budou znamenat posílení přepravních schopností AČR. Ocenil rovněž, že nákup letounů je propojen s odkoupením přebytečných letounů L-159, což uspoří finanční prostředky.  

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Uřvaný Klaus ml.! zní od radního ČT. Je zle kvůli slovům v přímém přenosu

14:09 Uřvaný Klaus ml.! zní od radního ČT. Je zle kvůli slovům v přímém přenosu

Předseda Trikolóry Václav Klaus mladší vystoupil ve veřejnoprávní televizi. Vystoupil způsobem, kter…