Náměstkem pražského primátora za Trojkoalici bude Stropnický

07.11.2014 13:00 | Zprávy
autor: čtk, mp

Ve vedení Prahy usedne jako náměstek primátora bývalý místostarosta Prahy 3 Matěj Stropnický. Jako kandidáta jej potvrdil zastupitelský klub Trojkoalice (Strana zelených, KDU-ČSL a STAN). ČTK to sdělil předseda pražské KDU-ČSL a kandidát na post pražského radního Jan Wolf. V Praze jednají o společné vládě ve volbách vítězné ANO, ČSSD a Trojkoalice.

Náměstkem pražského primátora za Trojkoalici bude Stropnický
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vícestarosta Prahy 3 Matěj Stropnický

Stropnický post v radě získal namísto předsedy pražské SZ a lídra Trojkoalice Petra Štěpánka. Ten se totiž s největší pravděpodobností stane starostou Prahy 4. Ve vedení města bude mít Stropnický na starosti územní rozvoj.

Své náměstky mají na magistrátu vybrány rovněž ANO a ČSSD

Po říjnových volbách Stropnický původně aspiroval na post starosty Prahy 3, jeho sdružení Žižkov (nejen) sobě (ŽnS) tu vyhrálo volby se ziskem 27,29 procenta hlasů. Na koalici se ale nakonec dohodla ve volbách druhá TOP 09 společně s ODS, ČSSD a Volbou pro město. Sdružení ŽnS tak skončilo v opozici.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Igor Červený byl položen dotaz

EK

Kolik % dáváte tomu, že po roce 2030 bude EK v lepším složení než je teď a bude víc racionální? Já se bojím, že nebude. Mimochodem, vy jste pro naše členství v EU nebo ne?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Kdo vás ještě může brát vážně?“ Klempíř se Baxou nedal vyvést z míry

14:25 „Kdo vás ještě může brát vážně?“ Klempíř se Baxou nedal vyvést z míry

„Ta velká slova kolegy Baxy jsou trochu směšná. My nechceme zničit média veřejné služby. My chceme j…