Napadení číšníka cizinci: Čumilové, hlavně si nerozlít kafíčko! Občané jsou rozhořčeni. Máme dvě VIDEA a výzvu policie

22.04.2018 20:11

Skupina sedmi cizinců v centru Prahy brutálně zbila číšníka, který musel později podstoupit operaci hlavy a leží na jednotce intenzivní péče. ParlamentníListy.cz zveřejňují videozáznam útoku, o němž se vede bouřlivá debata na facebookové stránce Týdeníku Policie.

Napadení číšníka cizinci: Čumilové, hlavně si nerozlít kafíčko! Občané jsou rozhořčeni. Máme dvě VIDEA a výzvu policie
Foto: Repro Youtube
Popisek: Cizinci kopou do pražského číšníka
reklama

Na obou videích je vidět i počátek rvačky před zahrádkou jedné z restaurací. Číšník se zastal kolegy, následně byl ale vtažen do hloučku agresorů a jeden z nich jej poté na zemi bil pěstmi do hlavy jako smyslů zbavený. Napadený číšník se poté pokusil vstát, útočník jej v ten moment ale vší silou kopl do hlavy. Celý incident netrval ani tři minuty a útočníci po něm zcela v klidu odkráčeli z místa činu. 

Na místo se krátce po vypuknutí rvačky seběhlo několik odvážných kolemjdoucích, kteří se buď pustili do potyčky se skupinou cizinců, nebo se věnovali záchraně číšníka bezvládně ležícího na zemi. Většina hostů z okolních kaváren a restaurací však dále nerušeně pokračovala v konzumaci, jako by se nic nedělo. Právě to rozlítilo mnohé diskutéry na sociální sítí Facebook. 

Jedna z diskutujících trefně okomentovala letargii mužů, kteří od incidentu seděli doslova několik metrů, ale raději pouze přihlíželi. Přiložila také snímek z videa, na kterém je v prudkém kontrastu se sedícími muži mladá slečna běžící k místu činu. 

Netečnost většiny přihlížejících rozhořčila mnohé diskutující. Jeden názor za mnohé.

Zde se ale do debaty vložili správci stránky Týdeník Policie, kteří poukázali na statečnost těch, kteří zasáhli.

Další z diskutérů se zamyslel nad tím, jak současná zbraňová legislativa v mnoha zemích EU znemožňuje účinnou obranu při podobných incidentech.

V souvislosti s tím je třeba připomenout také incident z loňského prosince, kdy mladá žena v ostravské tramvaji s pomocí legálně držené pistole zabránila agresorovi v dalším útoku na dva cestující. Žena později za statečný čin obdržela ocenění od moravskoslezského policejního ředitele.

Velmi často směřovaly komentáře ke vzezření pachatelů. Snědá barva násilníků dráždila mnohé diskutující, kteří přemýšleli nad původem útočníků.

K celému incidentu se na Facebooku vyjádřila také protiislámská aktivistka Lea Vojteková-Šofránková. I ona ve svém textu zmiňuje vzezření útočníků.

Anketa

Zeman jel na sjezd KSČM a nejel na pohřeb kardinála Berana. Jak se k tomu stavíte?

hlasovalo: 11148 lidí

„Když Martin Konvička vjel se svým velbloudem na Staroměstské náměstí (s tím, že chtěl poukázat na nebezpečí islámu, imigrace atd.), to bylo pozdvižení, to bylo rozhořčení. Kdyby média mohla, tak ho rovnou ukamenují. 

Teď tady máme vážně zraněného číšníka z Prahy, kterého dobilo sedm mužů arabského vzezření. A nějak ticho po pěšině. Proběhlo pár zpráv, ale žádná hysterie jako v případě Martina Konvičky se nekoná. Tak postavíme pár dalších betonových zábran a problém bude ‚vyřešen‘...“

Incident okomentoval také bývalý primátor Zlína a exposlanec ODS Tomáš Úlehla. Pro násilníky požaduje tvrdý trest: „Pro tyhle lidské zrůdy nemilosrdný trest a doživotní zákaz pobytu či vstupu na území ČR!!!“

Útočníci jsou ale stále na svobodě, hrozí tedy, že trestu za své počínání ujdou. Momentálně po pachatelích pátrá Policie ČR, která slovy pražského policejního mluvčího Tomáše Daňka vyzvala občany k součinnosti s poukazem na skutečnost, že cizinci z místa odjeli tramvají: Existuje proto důvodný předpoklad, že bydlí v hotelu, penzionu nebo jiném ubytovacím zařízení v Praze či okolí. Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158.

Fotografie dvou hlavních podezřelých (z webu Policie ČR)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mak

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ty p*čo, jdi do prd*le, máme tu děti v autech. Volejte blázinec! VIDEO z Brna, s aktivistkou se nepárali

9:08 Ty p*čo, jdi do prd*le, máme tu děti v autech. Volejte blázinec! VIDEO z Brna, s aktivistkou se nepárali

Hnutí Extinction Rebellion (Rebelie proti vyhynutí), které bojuje za ochranu, o sobě dalo opět vědět…