Naprosto strašný Ženíšek z TOP 09, Zaorálek nic moc. Analytik našel překvapivé vítěze show ČT o zahraniční politice

05.10.2017 6:42

"Když bych měl ohodnotit nejlepší řečníky, tak argumentačně měli navrch, nenechali se omezit konkurenty ani moderátorem Vojtěch Filip za komunisty, Jiří Kobza za SPD, zástupce Pirátů Mikuláš Peksa a Martin Kupka za občanské demokraty. Tato čtveřice dobře prodala svůj program i argumenty a dokázala se vyprofilovat v rámci celé skupiny," ohodnotil pro PL.cz aktéry středeční předvolební debaty České televize o zahraniční politice politolog Jan Kubáček. Příliš podle něj překvapivě nevybočoval Lubomír Zaorálek. "Tristní výkony byly od zástupce TOP 09 Marka Ženíška, hnutí ANO Pavla Šrámka a úplně nejslabší výkon podal dle mého pan Sršeň za Starosty," domníval se.

Naprosto strašný Ženíšek z TOP 09, Zaorálek nic moc. Analytik našel překvapivé vítěze show ČT o zahraniční politice
Foto: Repro ČT
Popisek: Debata ČT o zahraniční politice

Středeční večerní debata České televize měla téma zahraniční politiku. Pod taktovkou zkušeného moderátora Jakuba Železného o ní diskutovali zástupci deseti politických stran a hnutí. Byl mezi nimi i ministr zahraničí a volební lídr ČSSD Lubomír Zaorálek, předseda KSČM Vojtěch Filip, místopředseda ODS Martin Kupka, místopředseda KDU-ČSL Ondřej Benešík, TOP 09 zastupoval také její místopředseda Marek Ženíšek, Piráty Mikuláš Peksa, SPD Jiří Kobza, hnutí ANO Pavel Šrámek, STAN Radim Sršeň a Stranu zelených Petr Štěpánek. ParlamentniListy.cz požádaly o okomentování pořadu politologa Jana Kubáčka.

"V porovnáními s předchozími debatami byla tato relativně dynamičtější, ačkoliv mnozí nečekali od tématu zahraniční politiky úplnou peprnost. Možná u migrace. Tato dokázala být emoční a vyhraněnější z dosavadních debat České televize," konstatoval. Podle něj debata byla určitým políčkem pro mnohé politické matadory. "Bodovali sice i parlamentáři typu předsedy komunistů Vojtěcha Filipa, ale dobře se tam dokázal protlačit i zástupce ODS Martin Kupka, tak i nováčci. Myslím tím jak zástupce Svobody a přímé demokracie Tomia Okamury Jiřího Kobzu, tak i představitele České pirátské strany Mikuláše Peksu. Kdo chtěl tak si své téma prosadil," upozornil Jan Kubáček.

Více o debatě ZDE

Ministr zahraničí a volební lídr ČSSD Zaorálek překvapivě příliš nevybočoval

"Poměrně velkým rozčarováním pro mě bylo, že když byla řeč o zahraničí a byl tam ministr zahraničí a vpodstatě kandidát na premiéra Lubomír Zaorálek, tak tolik nevybočoval. To stejné platí - ty výkony byly poměrně tristní - pro zástupce TOP 09 Marka Ženíška, hnutí ANO Pavla Šrámka a podle mého naprosto nejslabší byl po celou dobu výkon pana Sršně za Starosty. Kdy to bylo opravdu jenom o frázích, prapodivných příkladech," ohodnotil politolog. "Velkým překvapením bylo, že zajímavé argumenty přednášel i zástupce lidovců Ondřej Benešík. Ale byl příliš konfliktní, ujížděly mu nervy. Zbytečně tak shazoval argumenty, které tam prezentoval. To jsem vnímal jako promarněnou příležitost," domníval se. Stejnou výtku adresoval i na Petra Štěpánka ze Strany zelených. "Ač ty argumenty nebyly tak silné. Bylo vidět, že si chtěl říci svou, ale neměl k tomu takovou argumentaci a zbytečně šel do střetu," řekl.

"Když bych měl ohodnotit nejlepší řečníky, tak argumentačně měli navrch, nenechali se omezit konkurenty ani moderátorem Vojtěch Filip za komunisty, Jiří Kobza za SPD, zástupce Pirátů Mikuláš Peksa a Martin Kupka za občanské demokraty. Tato čtveřice dobře prodala svůj program i argumenty a dokázala se vyprofilovat v rámci celé skupiny," uzavřel své hodnocení politolog Jan Kubáček. Příští předvolební debata na programu ČT 24 se odehraje v pátek 6. října v obvyklém čase mezi 20 až 22 hodinou, kdy moderátorka Daniela Písařovicová přivítá desítku politiků a tématem bude zemědělství a životní prostředí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Oldřich Szaban

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lhala? „Slavná“ Pirátka, partnerka Michálka, odstoupila. Ale je tu další info. A nářky z útrob strany

10:30 Lhala? „Slavná“ Pirátka, partnerka Michálka, odstoupila. Ale je tu další info. A nářky z útrob strany

Předsedkyně pražských Pirátů a zastupitelka Michaela Krausová, která se scházela s manažerem reklamn…