Nářez z Václaváku! Le Penová ani Wilders se s tím opravdu nepárali

25.04.2019 21:24

V 17 hodin dnes na Václavském náměstí odstartovala demonstrace svolaná hnutím SPD Tomia Okamury, na kterém vystoupila předsedkyně francouzské Národní fronty Marine Le Penová a nizozemský pravicový politik Geert Wilders. Oba politici mluvili o zkáze, kterou nám přináší současná politika Evropské unie a zároveň snaha o islamizaci našich zemí. „Evropská unie samozřejmě dnes nemůže poslat do ulic našich měst tanky, ani střílet do davu, ale nenechme se mýlit,“ varovala ve svém projevu Marine Le Penová.

Nářez z Václaváku! Le Penová ani Wilders se s tím opravdu nepárali
Foto: Hans Štembera
Popisek: Demonstrace proti diktátu EU pořádaná SPD s účastí zahraničních hostů- Marine le Pen, Geerta Wilderse a dalších
reklama

Anketa

Jste spokojeni s našimi vztahy s Čínou?

68%
hlasovalo: 10651 lidí

Wilders se nejprve pokusil o pozdrav v češtině a poté započal svůj projev. „Moji čeští přátelé v Praze, je fantastické být v Praze, v srdci Evropy, v perle mezi městy. Dovolte mi, abych nejdříve poděkoval MENF (Hnutí pro Evropu národů a svobody) a SPD za to, že mě pozvaly. Děkuji i vám, moji přátelé. Být zde je úžasné, je to jaro pro nás patrioty. Jako Marine Le Penová a Tomio Okamura a další bojovníci za svobodu. Moji přátelé, dnes jsme se shromáždili, abychom podpořili naši svobodu a národní suverenitu. To je to nejcennější, co máme, protože bez suverenity není žádné demokracie. A bez demokracie není žádná svoboda. Dnes tu tedy bojujeme za naše přežití. A největšími hrozbami pro naše přežití a naši svobodu jsou Evropská unie, masová migrace a islamistická ideologie podmanění a násilí,“ sdělil Wilders.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

„Jako první si promluvíme o Evropské unii. O tom nedemokratickém superstátě,“ pokračoval Wilders: „Ten vnucuje své rozkazy lidem v Evropě a  pokouší se nám vzít naše národní suverenity. A my přitom chceme být suverénní. Nebo snad ne?“

„Evropská unie se pokouší naše národní státy vymazat. My ale říkáme: ‚Dále už ne, řekněte to nahlas a jasně, dále už ne! Naše národy jsou utvářeny naší vlastní historií, kulturou, jazykem, identitou, a proto je vymazat není možné! Moji přátelé, naše země jsou silnými národy a naše hodnoty jsou založeny na židokřesťanském dědictví a na humanistické civilizaci, což by se nemělo nikdy změnit,“ prohlašoval Wilders na Václavském náměstí.

A pak uvedl příklady, jak zabránit šíření islámu a pochválil přitom Čechy: „Takže my chceme znovu kontrolovat své vlastní hranice, nechceme tu masovou migraci a nechceme k sobě invazi tyranské ideologie nazvané ‚islám‘. Vy Češi jste – z faktického hlediska – pro nás všechny dobrým příkladem, neboť odporujete azylové politice Evropské unie. Vy odporujete islamizaci Evropy. Vy říkáte: ‚Ne, nikdy!‘ Váš odpor nás inspiruje.“

Fotogalerie: - Okamura, Le Pen, Wilders a spol.

Demonstrace proti diktátu EU pořádaná SPD s účastí...
Odpůrci demonstrujících pískali a tropili hlik
Odpůrci demonstrujících pískali a tropili hlik
Hluční byli dokonce i při interpretaci české státn...
Geert Wilders na jednom z transparentů
Demonstrace proti diktátu EU pořádaná SPD s účastí...

„Dovolte mi říct něco o mé vlastní zemi, Nizozemí. Před pár týdny zde došlo k útoku džihádistů v jednom z našich největších měst – Utrechtu, při němž byli zabiti čtyři nevinní lidé za bílého dne v tramvaji. A ve třech největších městech Holandska většina obyvatel ve věku do dvaceti pěti let jsou imigranti nepocházející ze Západu. Většinou islámští. Naši vlastní lidé jsou tam už ve svém vlastním městě, ve své vlastní zemi cizinci. Elity Nizozemí se vzdaly. Naservírovaly ho na stříbrném podnosu. Ale v mnoha západoevropských zemích je tomu zrovna tak, dokonce i hůře. A Evropská unie islám hýčká už desítky let. Ale islám je, moji přátelé, buďme upřímní, středověký kult, který odpírá svobodu ostatním,“ řekl Wilders o situaci v Nizozemí.

„Takže mou otázkou je, proč udělujeme svobody my islámu. To bychom neměli, měli bychom islám zastavit. Zbavíme-li islám těchto prostředků ke zničení naší identity, tak s tím přeci neporušujeme svobodu, to jen uchováváme svoji identitu a svobodu tím zaručujeme,“ hlásal Wilders ohledně islámu.

A pak přišla řeč i na terorismus: „Jak už jsme viděli, svobodný svět se v posledních letech stal obětí mnoha teroristických útoků. Od New Yorku, Madridu, Paříže, Bruselu a Nice až po Barcelonu, Manchester, Berlín, Stockholm a Marseille. Islámští teroristé tam zavraždili nevinné lidi. Vraždili tam lidé, kteří nás nenávidí a cení si smrt více, nežli život. A před pár dny zemřeli nevinní lidé na Velikonoční neděli na Srí Lance. Útočili na křesťany v kostelech a lidi ze Západu v hotelích, brutálně je masakrovali.“

Fotogalerie: - Okamura v Bohnicích

Tomio Okamura podnikl předvolební setkání s občany...
Na mítink zvaly plakáty rozmístěné před kulturním ...
Čekání na hlavního protagonistu setkání
Lídr pražské kandidátky za hnutí Úsvit Milan Šarap...
Tomio často citoval ze své knihy Český sen
Ve své řeči pak lidovou formou představoval progra...

„Měli bychom si zapamatovat, že islamizace přichází za nesmírně vysokou cenu, jakou my nejsme ochotni zaplatit. Svoboda má však také svou cenu a tu musíme být připraveni zaplatit a musíme si vybrat mezi Islámem a svobodou. Neexistuje žádná střední cesta,“ pokračoval.

„Protože není nic cennějšího než naše svoboda. Bránění naší svobody, obrana našeho způsobu života po nás všech vyžaduje, abychom byli bdělí, kurážní, odvážní, vyžaduje od nás, abychom pozvedli svůj hlas. Abychom pozvedli své hlasy proti nepřátelům svobody, proti tyranii islamizace, proti každému, kdož nás chce umlčet!“ hřímal Wilders s tím, že Evropská unie a mnohé vlády islám a islámskou teorii podporují.

„Proč ale podporují totalitní ideologii? Proč do sebe přijímají netolerantní dogmatiku. Je to jako bychom se vzdali, jako bychom kapitulovali,“ poukázal.

Fotogalerie: - Chanov už navštívil například i Tomio Okamura

Tomio Okamura v Chanově
Chanov.
Tomio Okamura v Chanově
Chanov.
Tomio Okamura v Chanově
Chanov - panelové domy zrekonstruované z dotací

„My se nikdy nebudeme omlouvat za to, že jsme svobodnými lidmi. Nikdy se nevzdáme. A není zde větší síly, než je síla svobodných lidí bojujících za věc svobody. Svoboda je vrozeným prvkem každého člověka a islám není se svobodou slučitelný. Pokud nedojde k radikálním změnám v migrační politice, tak bude v roce 2050 přes 30 procent Švédů vyznavači islámu a skoro 20 procent jich bude v Německu a ve Francii a bude se to jen zhoršovat, jelikož populace Afriky se zvětšuje a lidé se odtamtud budou chtít přesunout do Evropy. Mnozí z nich budou z islámských zemí. Pokud nebudeme jednat dnes, tak je Evropa na pokraji kulturní sebevraždy. Evropská unie nebude nikdy hájit zájmy našeho národa a svobodu. Potřebuje odvážné vůdce, kteří se nebojí mluvit o těchto tématech a také národní státy,“ dodává Wilders a závěrem podotýká: „Proto je tak důležité mít odvážné vůdce jako Marine Le Penovou a Matteo Salviniho. A proto je důležité mít na svojí straně hrdinu, který se nebojí mluvit pravdu o EU a o islámu, Tomia Okamuru.“

Následně se slova chopila i Marine Le Penová a řekla: „Přijeli jsme sem do Prahy, do tohoto tak nádherného města, do srce naši drahé Evropy, abychom podpořili našeho spojence, stranu Svoboda a přímá demokracie a jejího předsedu a našeho velkého přítele Tomia Okamuru.“

„Bitva o Evropu, která začala, nemá obdoby. V těchto volbách, které integrují proud, jenž se stal celosvětovým, proti sobě, stojí světoobčané proti příslušníkům národů, stoupenci globalizace proti místním zájmům. V Evropě jsou na jedné straně federalisté z Evropské unie. Hlásají, jak víte, úplnou deregulaci podle náboženského dogmatu ‚volného obchodu‘, definitivní zrušení hranic, připravují volný pohyb migrace v rámci planety, oslabení národů ve prospěch oligarchů, státních úředníků a expertů. Na druhé straně jsou vlastenci ze všech evropských zemí, ke kterým patříme i my,“ uvedla Le Penová na počátku svého projevu.

Fotogalerie: - Protiimigrantské a protiislámské demonstrace

Příznivci SPD na Václavském náměstí
Příznivci SPD na Václavském náměstí
Příznivci SPD na Václavském náměstí
Příznivci SPD na Václavském náměstí
Příznivci SPD na Václavském náměstí
Příznivci SPD na Václavském náměstí

„Tváří v tvář Evropské unii, která vypadá jako impérium, tedy jako celek z podstaty hegemonický a totalitní, jsme vybrali národy. Naše národy, jejichž diversita a svoboda vytváří bohatství Evropy. Národy, jejichž posláním je zůstat sebou samými a svobodně mezi sebou spolupracovat. V rozporu s karikaturami nechceme zastavit obchod, ale chceme nahradit ‚volný obchod‘ spravedlivým obchodem. To znamená začlenit do obchodních vztahů společenské, zdravotní a environmentální imperativy, bez kterých spěje naše planeta a naše společnost do chaosu,“ upřesnila cíle jejího hnutí.

„Také nechceme uzavřít hranice, ale navrhujeme vrátit na domy dveře, které otvíráme a které můžeme i zavřít,“ doplnila.

Základem je podle Le Penové svoboda národů a suverenita. „Evropská unie samozřejmě dnes nemůže poslat do ulic našich měst tanky, ani střílet do davu, ale nenechme se mýlit,“ varovala. Prohlásila též, že za pomoci vedoucích představitelů v každé z našich zemí se prý Evropské unii daří tvořit určitou „normalizaci“.

Fotogalerie: - Muslimové v kostele

Demonstrace Muslimové proti terorismu. Předtím se ...
Demonstrace Muslimové proti terorismu. Předtím se ...
Demonstrace Muslimové proti terorismu. Předtím se ...
Demonstrace Muslimové proti terorismu. Předtím se ...
Demonstrace Muslimové proti terorismu. Předtím se ...
Demonstrace Muslimové proti terorismu. Předtím se ...

O Francii Le Penová prohlásila, že je smutným příkladem, na který bychom se měli podívat, jak to dopadne zde, pokud si nedáme na rozdíl od Francouzů pozor. Poukázala přitom na „nefrancouzské zóny“ uvnitř francouzských měst. Evropská unie pak dle ní spojuje „šílený paradox ničení národů“.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: rak
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Známý moderátor ČT lhal ve vysílání. Petr Žantovský podal stížnost a... tady je odpověď

8:25 Známý moderátor ČT lhal ve vysílání. Petr Žantovský podal stížnost a... tady je odpověď

TÝDEN V MÉDIÍCH Řešit zcela nestandardní situaci moderátorky České televize Světlany Witowské by ury…