Národní památkový ústav dostal od ÚOHS pokutu 50 tisíc

20.06.2012 11:58

Národní památkový ústav chyboval v tendru na opravu oranžerie na státním zámku Sychrov na Liberecku. Od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) dostal pokutu 50 tisíc korun. Pokuta je pravomocná, památkový ústav se proti ní neodvolal. ČTK to zjistila z webu ÚOHS. Podle ředitele Národního památkového ústavu v Liberci Miloše Kadlece ale při opravě nemohli postupovat jinak.

Národní památkový ústav dostal od ÚOHS pokutu 50 tisíc
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze - ilustrační foto

Památkový ústav vypsal zakázku na opravu oranžerie v roce 2007. V tendru vyhrála společnost Archatt z Ostopovic na Brněnsku s nabídkou 16,5 milionu korun bez DPH. Památkový ústav následně s vybranou firmou uzavřel sedm dodatků za více než čtyři miliony korun na další vícepráce. "Byla tam špatná statika, proto jsme se dostali s víceprácemi nad povolených 20 procent," uvedl dnes Kadlec pro ČTK.

Památkový ústav postupoval v takzvaném jednacím řízení bez uveřejnění. Podle ÚOHS ale měli památkáři vypsat otevřenou soutěž. "Omezení soutěžního prostředí je považováno za jedno z nejzávažnějších pochybení v procesu zadávání veřejných zakázek," uvedla v aktuálním rozhodnutí místopředsedkyně ÚOHS Eva Kubišová.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk, mp

Mgr. Petr Gazdík byl položen dotaz

školství

Už roky se tu mluví o reformě školství a výsledek je, že se úroveň školství nezlepšuje, a co hůř, zhoršuje se. Proč je tak těžké, to změnit? Myslím, že na tom, že je potřeba změnu se shodne vláda i opozice. A k aktuální situaci. Dcera vyjde základku sice až za dva roky, ale už teď se bojím toho, kam...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zkuste říct, komu slouží Fiala. A uvidíte tu smršť. Vyoral nakousl horké téma

16:22 Zkuste říct, komu slouží Fiala. A uvidíte tu smršť. Vyoral nakousl horké téma

PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA Nákup zbraní podle komentátora neslouží k tomu, aby se Česko mohlo …