Nárůst počtu nakažených má důsledky. Slovinsko vyřadilo ČR z „bezpečných zemí“

03.07.2020 0:00

Vláda Andreje Babiše (ANO) ujišťuje občany, že v Moravskoslezském kraji sice narůstá počet osob s nemocí covid-19, ale celorepublikově se není čeho bát. Jenže ve Slovinsku si to nemyslí. Kvůli nekončícímu nárůstu případů Slovinci vyřadili Českou republiku ze seznamu bezpečných zemí.

Nárůst počtu nakažených má důsledky. Slovinsko vyřadilo ČR z „bezpečných zemí“
Foto: Hans Štembera
Popisek: Odebraný vzorek na test Covid-19, ilustrační foto
reklama

Ministerstvo zahraničních věcí České republiky vedené Tomášem Petříčkem Slovinsko řadí z pohledu koronaviru mezi bezpečné země, Jenže Slovinsko už Českou republiku mezi bezpečné země nepočítá. Slovince znepokojuje nárůst případů nemoci covid-19 na našem území. Na sociální síti Twitter o tom informovala slovinská vláda. Ze seznamu bezpečných zemí bude od soboty vyřazeno také Chorvatsko a Francie.

Slovinci přijíždějící z těchto zemí domů nebudou muset zamířit do karantény, ale vláda je nabádá k obezřetnosti.

Slovinská vláda nabádá k obezřetnosti

Češi, kteří by chtěli vyjet do Slovinska na dovolenou, se ale karanténě nevyhnou. 

„Situace v Česku se podle slovinské vlády zhoršila. Češi, kteří do země odcestují, budou proto muset až na výjimky zůstat 14 dní v karanténě. Výjimku budou mít cestující, kteří Slovinskem jen projíždí. Na hranicích budou muset ukázat cestovní doklad a taky dokument upřesňující cíl a účel cesty. Cestující nesmí v zemi přenocovat ani sjet z nejkratší možné trasy. Můžou se ale zastavit na čerpací stanici, natankovat, najíst se a zajít si na záchod,“ uvedl Český rozhlas.

Ve většině regionů ČR čísla ukazují, že na 100 tisíc osob připadá asi 10 nakažených, jenže na Karvinsku je to 279 nakažených na 100 tisíc, napsala ČTK.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Půlka obyvatel říká, že si nic nedělá ani z příznaků, hromoval Hamáček. Takže vláda výrazně omezila pohyb, do ulic policie a armáda

22:38 Půlka obyvatel říká, že si nic nedělá ani z příznaků, hromoval Hamáček. Takže vláda výrazně omezila pohyb, do ulic policie a armáda

Vláda vyhlásila opět nouzový stav. Od pondělí na tři týdny bude také výrazně omezen pohyb osob. Pro …