Naše armáda bude podřízena německé, protestují lidé. Takto zareagoval ministr Stropnický

14.05.2017 11:17

Ministr obrany Martin Stropnický (ANO) důrazně odmítl slova těch, kteří tvrdí, že se česká armáda podřizuje té německé. Hlasitě to tvrdí např. analytik Martin Koller nebo komunisté. Stropnický jejich kritiku smetl ze stolu.

Naše armáda bude podřízena německé, protestují lidé. Takto zareagoval ministr Stropnický
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr zahraničních věcí Martin Stropnický
reklama

Německé a české ministerstvo obrany považují spolupráci svých ozbrojených sil za pozitivní krok, který zapadá do plánů NATO na užší spolupráci ozbrojených sil členských států.

Předseda komunistů Vojtěch Filip se Stropnického v poslanecké interpelaci zeptal, zda by nebylo namístě zachovat si jistou zdrženlivost vůči německé armádě. Narážel na spolupráci 4. brigády rychlého nasazení Armády ČR a 10. německé obrněné divize. Čeští vojáci byli přidruženi ke svým německým kolegům.

„Bundeswehr je jistě dobře vyzbrojená a vycvičená armáda. Podstatné ale je, že armáda je pouze vykonavatelkou politické vůle své země. Jste si této skutečnosti vědom a bral jste tuto skutečnost dostatečně v úvahu? Konzultoval jste takovou smlouvu o přidružení naší české vojenské jednotky s vrchním velitelem, tedy s prezidentem republiky?“ ptá se Filip v interpelaci, Informuje o tom server Lidovky.cz.

Celý článek naleznete zde.

Stropnický šéfa komunistů ujistil, že čeští vojáci nežijí v područí těch německých. „4. brigáda samozřejmě nezačala podléhat vůli německé armády,“ podotkl. Kromě společných cvičení se počítá také se spoluprací na tvorbě obranných doktrín, spolupráci při výcviku vojáků a tak podobně.

Stropnický také Filipovi připomněl, že prohlubování spolupráce funguje v rámci NATO, jehož jsme členy. Není  přitom tajemstvím, že komunisté chtějí Českou republiku z NATO odvést.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Soda Pekarové. Po jejím výstupu se Hamáček naštval stejně jako na své slavné tiskovce a lítalo to

19:39 Soda Pekarové. Po jejím výstupu se Hamáček naštval stejně jako na své slavné tiskovce a lítalo to

Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová se v průběhu jednání Poslanecké sněmovny rozčílila kvůli…