Naše hodnoty budou silnější než terorismus. Kancléřka Merkelová neztrácí optimismus

23. 12. 2016 15:55

Německá kancléřka Angela Merkelová předstoupila po dopadení tuniského teroristy Anise Amriho před novináře. Amri byl dopaden v Itálii, jeden z policistů jej při zásahu zastřelil.

Naše hodnoty budou silnější než terorismus. Kancléřka Merkelová neztrácí optimismus
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: Merkelová
reklama

„Naše obrovské díky jdou na italskou policii, bezpečnostní síly a justici, které spolupracovaly v tomto případě,“ uvedla německá kancléřka Angela Merkelová. Postřelenému policistovi popřála brzké uzdravení. Poděkovala také mezinárodním partnerům.

„Terorismus pro nás pro všechny představuje výzvu,“ sdělila následně. „Je dobré vědět, jak jsme schopni se tomuto terorismu postavit,“ poznamenala. „Vše nasvědčuje tomu, že Anis Amri zabil 12 lidí a dalším mnoha způsobil ošklivá zranění. Oběti těchto činů a také zranění jdou nad Německo,“ řekl a zmínila, že všichni kvůli tomuto činu truchlí.

„Myslím na všechny ostatní členy rodin obětí, pro které budou Vánoce velmi smutné. Vyšetřování však v tomto případě není u konce,“ sdělila německá kancléřka. Podle ní případní komplicové budou potrestáni.

Podle jejích slov se nyní také bude muset zvýšit počet navracovaných osob. „Nebezpečí terorismu zůstává. V těchto dobách obrovských výzev děláme vše, co je v našich možnostech pro to, aby náš stát byl silným státem. Abychom dodali ochranu našim občanům, musíme pracovat velmi intenzivně. Naše společná lidskost a naše hodnoty jsou protihodnotami nenávistného světa terorismu. A naše hodnoty budou silnější než terorismus,“ uzavřela.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To jste neměl! Na TV Nova vybouchl covid, v Televizních novinách. To nepamatujete

7:20 To jste neměl! Na TV Nova vybouchl covid, v Televizních novinách. To nepamatujete

Moderátor TV Nova Petr Suchoň zpovídal v pondělních Televizních novinách prezidenta České lékařské k…