Naše komunitní centrum Prádelna je ojedinělé, sdělil místostarosta Lachnit

16. 11. 2012 10:40

Z Komunitního centra Prádelna v Holečkově ulici se díky podpoře městské části Praha 5 stane multifunkční prostor pro širokou veřejnost. Od dětí po seniory, od „normálních“ občanů po Romy, všichni si zde najdou to své. JUDr. Petr Lachnit, zástupce starosty Městské části Praha 5, dostal „své dítě“ na startovní čáru a teď se jen těší, jak se mu bude dařit…

Naše komunitní centrum Prádelna je ojedinělé, sdělil místostarosta Lachnit
Foto: Praha 5
Popisek: Komunitní centrum Prádelna v Holečkově ulici v Praze 5
reklama

„Z komunitního centra Prádelna se díky podpoře městské části Praha 5 stane multifunkční prostor pro širokou veřejnost. Takový záměr v podobě koncepce rozvoje komunitního centra sídlícího v Holečkově ulici 38a na Smíchově schválila Rada městské části Praha 5,“  sdělil redakci Petr Lachnit.

Cílem konceptu je rozvinutí již fungujícího komunitního centra a rozšiřování povědomí o nabízených programech pro všechny věkové i sociální skupiny obyvatel. Například seniorům nabídne Prádelna aktivity v podobě počítačových kurzů, výletů, kavárny, stolního tenisu nebo rozšíření činností Klubu seniorů. Děti i rodiče se mohou těšit na podporu činností Klubu rodičů s dětmi, který nabízí například oblíbené výtvarné dílny. Radnice Prahy 5 pamatovala také na děti a mládež ze sociálně-kulturně vyloučeného prostředí.

Pozitivní dopad na společnost

„Podpora komunitních aktivit má pozitivní dopad na širší společnost, především v oblasti prevence kriminality a podpory aktivit pro seniory. Jsem rád, že vedení radnice v tomto duchu smýšlí dlouhodobě, což odpovídá i nedávno schválené podobě Střednědobého plánu rozvoje sociálních služeb. Klíčová je podpora činností pro děti ze sociálně vyloučeného prostředí, pro které centrum nabízí různé formy doučování, hudební a taneční projekty, výtvarné workshopy, fotografické a poznávací výlety a další,“ upřesnil zástupce starosty Prahy 5 JUDr. Petr Lachnit.

Komunitní centrum Prádelna se otevře též veřejnosti a návštěvníkům Prahy 5, pro které nabídne výstavy a vernisáže nejen místních umělců, filmové a divadelní čtvrtky, fotografické a cestovatelské večery a další představení.

Schválená Koncepce Komunitního centra Prádelna je tedy zaměřena na občany Prahy 5 napříč věkovým, společenským i sociálním spektrem. „Postupně se v Komunitním centru vytvoří ojedinělý a originální ´coworkingový prostor´ jako inkubátor nápadů a podnětů vycházejících přímo z praktických zkušeností nestátních neziskových organizací působících na území městské části Praha 5,“ přiblížil budoucnost Prádelny JUDr. Petr Lachnit.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: ava
reklama


Další články z rubriky

Po krizi? To bude jako zavádět kapitalismus. Nám se to povedlo, zato Rusku... Šéf Hamáčkova týmu promluvil

14:55 Po krizi? To bude jako zavádět kapitalismus. Nám se to povedlo, zato Rusku... Šéf Hamáčkova týmu promluvil

I přesto, že českou ekonomiku čeká kvůli koronaviru silný pokles, její následné oživení může být dal…