Naše reakce na dění v Bělorusku vypovídají o našich morálních kvalitách, burcoval Hřib

21.08.2020 17:51

Pirátský primátor Prahy Zdeněk Hřib si před budovou Českého rozhlasu připomněl 52. výročí sovětské okupace Československa ze srpna 1968. Srovnal situaci v naší zemi s dnešním děním v Bělorusku. Naše reakce na tamní dění jsou vlastně jasnou výpovědí o našich vlastních morálních kvalitách.

Naše reakce na dění v Bělorusku vypovídají o našich morálních kvalitách, burcoval Hřib
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pražský primátor Zdeněk Hřib

Ač je to už více než 50 let, nesmíme podle Hřiba zapomínat na to, co se stalo, že nešlo o žádnou bratrskou pomoc. Kromě toho, že byli zavražděni naši civilní obyvatelé, je nutné si připomenou také to, co následovalo, upozornil Hřib s tím, že sovětské tanky oddálily naši svobodu o celou jednu generaci.

S touto zkušeností bychom prý měli myslet na Bělorusy, na to, co se děje v hlavním městě Minsku ležícím jen tisíc kilometrů od Prahy, což je v dnešním globalizovaném světě poměrně málo.

„Naše reakce na tamní dění jsou vlastně jasnou výpovědí o našich vlastních morálních kvalitách tváří v tvář otevřenému porušování politických svobod,“ upozornil Hřib.

Mravní povinností Čechů je podle Hřiba odmítnutí možné nové ruské invaze. Stejně tak je prý naší morální povinností vyvíjet tlak na to, aby se prezidentské volby zopakovaly, ale tentokrát už za účasti mezinárodních pozorovatelů

reklama

autor: mp

Ing. Vojtěch Munzar byl položen dotaz

Ekonomika

Pořád od vás slyšíme to stejné, že je třeba šetřit. To ale nidko nerozporuje, jen se ptám, kdy poroste naše životní úroveň? Ta totiž stále klesá. Co děláte proto, abychom dorovnali ostaní vyspělé státy? Přeci i životní úroveň je něco, co je třeba řešit. A když už jste u těch úspor, kdy stát bude še...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

94,90 Kč. Tesco a Albert překonaly Švýcarsko, Češi nejásají

9:31 94,90 Kč. Tesco a Albert překonaly Švýcarsko, Češi nejásají

Kdo se letos rozhodl pořizovat sladkosti do mikulášské nadílky na poslední chvíli, toho dost možná č…