Naše úřady stále nemají kontakt s 26 Čechy v Nepálu a okolních zemích

27. 4. 2015 13:54

Českým diplomatickým úřadům se po víkendovém zemětřesení v Nepálu a okolních zemích stále nepodařilo navázat kontakt s 26 Čechy. V Nepálu je podle posledních informací 226 českých občanů a pohřešováno jich je 24, v Indii jsou nezvěstní dva Češi. ČTK to dnes telefonicky řekl velvyslanec ČR v indické metropoli Dillí Miloslav Stašek. Žádné české oběti ani zranění zatím registrováni nebyli.

Naše úřady stále nemají kontakt s 26 Čechy v Nepálu a okolních zemích
Foto: wikipedia
Popisek: Indická vlajka.

Velvyslanec dále uvedl, že na místě se již zlepšilo mobilní spojení, a české úřady se tak mohou lépe spojit s českými občany v postižených oblastech. Do Nepálu již také přicestovala česká konzulka z Dillí, která společně s honorárním konzulem v Káthmándú nyní pomáhá českým občanům na letišti v nepálské metropoli dostat se zpátky do vlasti.

"Zlepšilo se propojení mobilních sítí, takže jsme občas schopni komunikovat přes mobily s našimi lidmi. Na místo už dorazila česká konzulka, takže s honorárním konzulem (v Nepálu) shromažďují Čechy na letišti a zprostředkovávají jim pomoc, aby se dostali ať už do komerčních letů nebo do speciálů, které tam přistávají, a mohli odcestovat z Nepálu, pokud o to projeví zájem," sdělil velvyslanec Stašek.

Podle nejnovější bilance zveřejněné agenturou AP přesáhla bilance sobotního zemětřesení 3300 obětí. V Nepálu připravily otřesy půdy o síle 7,8 stupně o život 3218 lidí, mezi něž ale není započítáno 18 osob, které smetla lavina pod nejvyšší horou světa Mount Everestem. Dalších 61 mrtvých je hlášeno ze sousední Indie, Čína registruje 20 obětí v Tibetu.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Já taky chtěl sirotka, ale... Expertní rozhovor o Sýrii se ČT vymkl z ruky a šíří se Českem

10:44 Já taky chtěl sirotka, ale... Expertní rozhovor o Sýrii se ČT vymkl z ruky a šíří se Českem

V pátečním Interview ČT se k aféře syrských sirotků vyslovil arabista a orientalista Petr Pelikán. A…