Naši voliči jsou dostatečně inteligentní, aby si vybrali sami, prohlásil Filip

08.12.2012 17:58 | Zprávy

Předseda KSČM Vojtěch Filip vysvětlil v rozhovoru pro server Týden.cz, proč jeho strana nepodpořila žádného konkrétního kandidáta. Nejde prý rozhodně o žádnou „chytrou horákyni“.

Naši voliči jsou dostatečně inteligentní, aby si vybrali sami, prohlásil Filip
Foto: tan
Popisek: Předseda KSČM Vojtěch Filip v Partii na Primě

Filip uvedl, že by komunisté byli rádi, aby Česká republika směřovala doleva jako většina Evropy. Proto by byli rádi, kdyby volby vyhrál levicový kandidát a je jedno, jestli Miloš Zeman nebo Jiří Dienstbier.

Rozhodnutí se může změnit

Teoreticky se jedná o konečné rozhodnutí. „Prakticky může dojít k tomu, že se ještě před termínem prvního kola volby koná zasedání výkonného výboru KSČM, takže může ještě stanovisko upřesnit. Například i na jednoho z kandidátů. Ústřední výbor ale takovou vůli nevyjádřil. Nicméně před případným druhým kolem bude naše preference dávat znovu i našim voličům,“ řekl Filip.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: joh

Zdravé školní jídelny a kvalitní výživa od útlého věku

Jsem jedině pro, ale uvědomujete si, že právě zdravou stranu si čím dál víc lidí nemůže dovolit? Vždyť už teď řada rodičů nemá ani peníze na školní obědy, a jestli by byli kvalitnější, což jsem pro, asi by byli i dražší, a tím pádem na ně nebude mít ještě víc lidí. Nebo máte snad řešení? Jaké?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nejdřív obrana, pak důchodci. Kupka v debatě oponoval Okamurovi

23:12 Nejdřív obrana, pak důchodci. Kupka v debatě oponoval Okamurovi

Živá superdebata lídrů ve Středočeském kraji na CNN Prima NEWS ukázala ostré střety nejen o výdaje n…