Násilníci, nepřátelé, pašeráci drog! udeřil na přistěhovalce miliardář a exmanžel naší celebrity. A takhle na to doplatil

30.06.2015 12:10

Americký miliardář Donald Trump svůj úmysl ucházet se o úřad amerického prezidenta v barvách republikánů oznámil teprve před dvěma týdny, ale již nyní se jeho cesta do Bílého domu zkomplikovala. Trump se stal terčem kritiky pro své politicky nekorektní výroky na adresu mexických přistěhovalců. Vlivná televize NBC s jeho společnostmi dokonce přerušila obchodní styky.

Násilníci, nepřátelé, pašeráci drog! udeřil na přistěhovalce miliardář a exmanžel naší celebrity. A takhle na to doplatil
Foto: pixabay.com
Popisek: Svoboda - ilustrační foto

„Kdy už konečně vyřešíme problémy s Mexikem na našich hranicích? Oni se naší nečinnosti a hlouposti jen vysmívají. A teď nás drtí i v ekonomické oblasti. Mexičané fakt nejsou naši přátelé. To mi můžete věřit. Lidi, kteří k nám přicházejí, nejsou žádný výkvět Mexika. Hranice nelegálně přecházejí lidé, kteří mají nějaký problém a ten problém přenáší i k nám. Pašují drogy a páchají trestnou činnost. Jsou to násilníci a jen někteří z nich jsou bezúhonní lidé,“ prohlásil Trump a spustil tak lavinu odsuzujících komentářů a také konkrétních protiopatření. Zmíněná NBC v reakci na to oznámila, že již nebude vysílat přímý přenos ze soutěže krásy Miss USA a Miss Universe, na kterých se podílí firmy Donalda Trumpa.

„NBC respektuje důstojnost všech lidí, kteří sdílí společné hodnoty. Vzhledem k nedávným urážlivým výrokům Donalda Trumpa na adresu přistěhovalců, jsme se rozhodli ukončit obchodní vztahy se společnostmi, v nichž má pan Trump podíl,“ oznámila americká televize ve svém prohlášení. Nejvíce kritických ohlasů logicky zaznívá z řad početné komunity přistěhovalců z Latinské Ameriky, kterých ve Spojených státech žije přes padesát milionů. „Proč se k Trumpovým hloupým výrokům nevyjádřil nikdo z Republikánského národního výboru a nereagovali na něj ani ostatní republikánští kandidáti? Copak se republikáni nepoučili z podobného vyjádření republikánského kandidáta Mitta Romneyho před třemi lety, které způsobilo masivní odliv hispánských voličů?“ táže se na CNN spoluzakladatel vlivné nadace sdružující hispánské umělce Felix Sanchez.

Donald Trump se však za své výroky odmítl omluvit a naopak přešel do útoku, když NBC obvinil z přehnané politické korektnosti, že si nepřeje, aby se stal americkým prezidentem. „Potřebujeme více chránit americké hranice, aby k nám nemohly proudit ilegální imigranti. Z veřejně dostupných zdrojů víme, jak obrovské množství kriminálních činů páchají tito přistěhovalci. Musíme to konečně zastavit, jinak o naši zemi přijdeme. Jelikož je NBC příliš hloupá na to, aby pochopila, jaký problém pro Spojené státy představuje ilegální přistěhovalectví, musela sáhnout k ukončení spolupráce s mými společnostmi, což budu řešit soudní cestou,“ napsal ve svém oficiálním prohlášení Trump, který již dříve přislíbil postavit mezi Spojenými státy a Mexikem zeď, která by ilegálním imigrantům znemožnila překračovat americko-mexické hranice.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pro

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tak covid, nebo Babiš? Moravec slyšel dvě verze o státním dluhu

16:08 Tak covid, nebo Babiš? Moravec slyšel dvě verze o státním dluhu

Pomyslný náraz do zdi. V souvislosti s aktuálním tempem zadlužování státu před ním varují ekonomové …