Násilnosti a rabování v USA po smrti Floyda jsou domácím terorismem a mají podpis Antify. Ta je v Německu tolerována, ale i placena vládou

09.08.2020 15:35 | Zprávy

GATESTONE INSTITUTE Americký generální prokurátor William Barr obvinil Antifu – militantní „antifašistické“ hnutí – z násilností a rabování, které propukly po celých Spojených státech během protestních akcí vyvolaných smrtí George Floyda. Jde podle něj o domácí terorismus. Ve svém textu pro Gatestone Institute v New Yorku mapujícím historii i současnost Antify to uvádí Soeren Kern. Připomíná rovněž, že v sousedním Německu je Antifa nejen oficiálně tolerována, ale je dokonce placena německou vládou za boj proti krajní pravici.

Násilnosti a rabování v USA po smrti Floyda jsou domácím terorismem a mají podpis Antify. Ta je v Německu tolerována, ale i placena vládou
Foto: Vít Hassan
Popisek: Antifa uspořádala demonstraci na náměstí Antonplatz v Berlíně

Gatestone Institute v New Yorku je think-tank, který informuje veřejnost především o tom, co před ní mainstreamová média tají. Autorem následujícího textu, který vyšel 12. června 2020 v anglickém originále, je Soeren Kern, významný spolupracovník Gatestone Institute. Pro českou verzi Gatestone Institute ho přeložili Libor Popovský a Helena Kolínská a ParlamentníListy.cz ho přinášejí v plném znění.

Americký generální prokurátor William Barr obvinil Antifu – militantní „antifašistické“ hnutí – z násilností a rabování, které propukly po celých Spojených státech během protestních akcí vyvolaných smrtí George Floyda. „Násilnosti podněcované a páchané Antifou a dalšími podobnými skupinami během těchto nepokojů jsou domácím terorismem a podle toho k nim budeme přistupovat,“ řekl.

William Barr také uvedl, že federální vláda má důkazy, že Antifa zneužila legitimní protesty po celé zemi, a „zapojila se do násilných nepokojů, páchání bezpráví, žhářství, rabování obchodů a útoků na veřejný majetek, na policisty a nevinné lidi a dokonce se podílela i na vraždě federálního agenta“. Americký prezident Donald J. Trump nařídil již předtím americkému ministerstvu spravedlnosti, aby Antifu zařadilo do seznamu teroristických organizací.

Cílem Antify je vytvoření komunistického světového řádu

Akademičtí výzkumníci a média sympatizující s Antifou tvrdí, že skupinu nelze klasifikovat jako teroristickou organizaci, protože to je volně definované protestní hnutí, které postrádá centralizovanou strukturu. Mark Bray, hlasitý zastánce Antify v USA a autor knihy „Antifa: anti-fašistická příručka“, prohlašuje, že „Antifa nefunguje jako zastřešující organizace a nemá přesně definovanou strukturu velení“.

Empirické důkazy ukazují, že Antifa je naopak ve skutečnosti vysoce organizovaná, dobře financovaná a globálně rozšířená organizace. Má plochou organizační strukturu s desítkami a možná stovkami místních skupin. Americké ministerstvo spravedlnosti v současné době vyšetřuje jednotlivce napojené na Antifu ve snaze odhalit její skutečnou organizační strukturu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jiří Hroník



Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Provokatér Oganesjan chystá další úder Konečné

20:30 Provokatér Oganesjan chystá další úder Konečné

YouTuber Mike Oganesjan hlásí do světa, že brzy zveřejní nové video, v němž bude ústřední postavou v…