Nastoupí na vás skupina bouchačů, že prý jsou antikonfliktní tým... Právník promluvil o novém svérazu českých ulic

06.06.2017 18:59

Moderátorka Zuzana Bubílková v úterní Kauze dne na Rádiu Impuls přivítala právníka Jana Černého. Host okomentoval vznik antikonfliktních týmů, jež si mají posvítit na kuřáky, kteří porušují zákon a kouří tam, kde nesmí. Právník posluchačům prozradil, že tyto týmy nemají prakticky žádné pravomoci. Nesmí vám ani zakroutit rukou. Nechápe proto, proč raději nebylo přijato víc městských strážníků či policistů.

Nastoupí na vás skupina bouchačů, že prý jsou antikonfliktní tým... Právník promluvil o novém svérazu českých ulic
Foto: Archiv
Popisek: Ilustrační foto

Podle právníka Jana Černého není úplně správné najímat do antikonfliktních týmů siláky, což se děje. „Já si myslím, že byli vybíráni přednostně lidé z bezpečnostních agentur, což nebylo úplně ideální. To, že před vás nastoupí nějací bouchači, to spíš zvýší napětí. Já bych si ideálně v týmu představoval skupinu psychologů. ... Oni ti bouchači nesmí zaútočit, oni nemají žádné pravomoci. ... Nesmí do vás ani strčit,“ zdůrazňoval Černý.

Člen antikonfliktního týmu vás nesmí pomalu ani chytit za ruku. Jediná výjimka je možná, když je člen antikonfliktního týmu napaden, pak smí použít prostředky přiměřené obrany. Pokud by přece jen mělo dojít k nějakému konfliktu a tým by nezkrotíl vzpouzející se kuřáky, pak existuje jediná možnost – „bouchač“ může jen zvednout telefon a zavolat policii. Toť vše.

Celý rozhovor naleznete zde

Ačkoli Černý nechtěl antikonfliktní tým s nikým srovnávat, přece jen se nabízí jedno porovnání – s pomocnou stráží Veřejné bezpečnosti z dob komunistického režimu. Dnešní antikonfliktní tým je prý na tom z hlediska pravomocí ještě hůř než bývala komunistická pomocná stráž.

Antikonfliktní tým bude prý stát  600 tisíc korun, budou v ulicích třikrát týdně, ve čtvrtek, v pátek a v sobotu – ale je otázka, jestli by nebylo lepší najmout spíš nové městské strážníky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lidi zajímá, jak budou žít! Soupeř Čaputové se v debatě neudržel nad otázkami

7:11 Lidi zajímá, jak budou žít! Soupeř Čaputové se v debatě neudržel nad otázkami

Denník N přinesl další debatu kandidátů na slovenského prezidenta před druhým kolem voleb, ve kterém…