Nástupce Pavla Zemana, Rada ČT, lidé kolem prezidenta... Hvížďala popsal, kde všude cítí porušení zákona. Takže...

22.06.2021 22:54

Téměř na denní bázi sledujeme znetvořený řád daný ústavou, zákony i mravy, a to je největší ohrožení, které v poslední době zažíváme, upozorňuje ve svém blogu na serveru Aktuálně.cz publicista Karel Hvížďala, který v kontextu toho dává zajedno premiérovi Andreji Babišovu (ANO) za pravdu – změnit politickou kulturu České republiky je dnes hlavním úkolem celé opozice.

Nástupce Pavla Zemana, Rada ČT, lidé kolem prezidenta... Hvížďala popsal, kde všude cítí porušení zákona. Takže...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Spisovatel a publicista Karel Hvížďala

Konkrétně Hvížďala zmiňuje například obsazování uvolněného místa Nejvyššího státního zástupce po Pavlu Zemanovi. Spekuluje se hlavně kvůli Pražskému hradu a Andreji Babišovi i o lidech působících mimo soustavu státních zastupitelství, což by znamenalo právě zmíněné porušení řádu, ústavy, zákonů, a tedy i mravů.

Pavel Zeman proto důrazně zavrhl myšlenku, že by ministryně navrhla do této funkce někoho, kdo vůbec v soustavě státních zastupitelství nepůsobí, a nazval to „právní perverzností“ a „znásilněním systému“. Odkázal na to, že zákon jasně říká, že státní zastupitelství vykonává svoji působnost prostřednictvím státních zástupců a zároveň stanoví podmínky, kdo se státním zástupcem může stát.

Původní text ZDE.

Anketa

Považujete policejní zákrok vůči mrtvému teplickému Romovi za chybný?

hlasovalo: 23361 lidí
„Nebude-li platit podmínka státního zástupce na vedoucího státního zástupce, tak nebude možná platit ani podmínka vysokoškolského vzdělání?“ řekl Pavel Zeman. A vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová zase prohlásila: „Když se bude na výběru státních zástupců podílet soudce, bude to protiústavní.“

Podobnou situaci sleduje v České televizi, kde byla asi nezákonně odvolána kontrolní komise ČT a kde zřejmě byli nezákonně nominováni do Rady ČT její členové. A i na Pražském hradě se podle publicisty postupuje nezákonně, když oba nejbližší spolupracovníci prezidenta Miloše Zemana nemají bezpečnostní prověrky, ač mají přístup k materiálům, které jsou označeny jako přísně tajné.

„A to už vůbec nehovořím o lživých a zcela vymyšlených výrocích politiků, které s blížícími se volbami zaplňují čím dál více veřejný prostor. Viz žaloba Lukáše Wagenknechta na premiéra, který se mu má omluvit za výrok, že je psychopat a udavač, který připravil Českou republiku o 800 milionů korun. Premiér se chce odvolat. A podobně chtějí Piráti žalovat premiéra za to, že šíří pomluvy a straší lživě obyvatele o jejich postoji k migrantům. Naposledy je v Právu napadl kvůli tomu, že se snaží přepsat kulturní prostředí naší země,“ připomíná Hvížďala.

V jednom se ale Andrej Babiš určitě nemýlí. „Změnit politickou kulturu České republiky, to musí být hlavní úkol celé opozice, protože původně latinské slovo cultura znamenalo v přeneseném slova smyslu péči o duši všemi disciplínami, které pomáhají člověka rozvíjet a zušlechťovat, jinými slovy ctít jazyk, ústavu a zákony,“ podotýká publicista.

„Tato změna není však hrozbou, ale záchranou. Vše, na co nyní žehráme, má zamezit zpochybnění dnešních mocných. Chceme-li změnu a návrat duchovní podstaty státu, nesmíme nechat o sobě rozhodovat a mít i za této těžké situace vůli rozhodovat sami o sobě a spoluvytvářet řád svobodného pobývání. Psychologové tvrdí, že máme šanci situaci změnit, protože podle rozšířených očí, kdy se ukáže více bělma, je zřejmé, že naši lháři mají strach,“ dodává Hvížďala závěrem.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš, Babiš. Von der Leyeonová to ani neřekla, a na ČT už jela lišta! U Xavera padaly bomby

17:40 Babiš, Babiš. Von der Leyeonová to ani neřekla, a na ČT už jela lišta! U Xavera padaly bomby

Moderátor Luboš Xaver Veselý si do internetové televize XTV pozval komentátora serveru Info.cz Petra…