Naštvaný Babiš sdělil PL, kdo může za podraz proti němu

10.10.2018 10:48

Nová primátorka Brna je loutkou kmotrů a jen se ukazuje, že navzdory údajné očistě je ODS stále stranou těchto vlivných šíbrů. To sdělil ParlamentnímListům.cz premiér Andrej Babiš v reakci na překotné povolební dění v moravské metropoli. A jako důkaz uvedl článek publicisty Jana Urbana, který podrobně rozebral obchodní aktivity právničky, která má stanout v čele nové brněnské koalice. Navíc má premiér obavy, že se podobných věcí dočkáme i v jiných městech, kde je ODS ovládána takovými lidmi.

Naštvaný Babiš sdělil PL, kdo může za podraz proti němu
Foto: Úřad vlády ČR
Popisek: Premiér Andrej Babiš v Itálii a na Maltě jednal o migraci
reklama

V úterý došlo k zatím nejpřekvapivějšímu vývoji po letošních komunálních volbách. V Brně, druhém největším městě republiky, se čtyři strany pod vedením ODS rozhodly vyšachovat vítěze voleb, hnutí ANO. Ještě pár hodin předtím s ním přitom vyjednávaly. Primátor Petr Vokřál po zjištění, že byl obejit, hovořil o tom, že je v šoku.

Premiér a předseda ANO Andrej Babiš v bezprostřední reakci na překvapivý zvrat v Brně použil termínu „megapodraz“. ParlamentníListy.cz chtěly vědět více a oslovily premiéra Babiše s žádostí o vyjádření.

Premiér nám jako reakci zaslal blog, který o nové koalici v Brně sepsal publicista Jan Urban. Text se jmenoval pochmurně „Umřít Brno“, protože „návrat jedné z nejhorších frakcí opoziční smlouvy k moci v Brně je opravdu, ale opravdu hodně špatná zpráva“.

Lidovci a Piráti podle něj ve své naivitě umožnili návrat toho nejhoršího z dějin ODS a ČSSD ve městě.

Anketa

Je v pořádku, když zastupitelé vytvoří koalici bez strany, která vyhrála komunální volby?

10%
90%
hlasovalo: 12677 lidí

Klíčovou postavou staronových pořádků je podle Urbana Markéta Vaňková, jednačtyřicetiletá právnička, která se má stát novou primátorkou. „Protože nová hvězda ODS a kandidátka na primátorku Markéta Vaňková je po mnoho let známá jako blízká spolupracovnice nerozlučné oposmluvní dvojice Pavel Blažek a Zdeněk Koudelka, přezdívanými v Brně jako ‚Don Pablo‘ a ‚Koudy‘,“ informuje Urban o poměrech v moravské metropoli.

CELÝ BLOG JANA URBANA

Blažek a Vaňková měli advokátní kanceláře sídlící na stejné adrese a ještě s Koudelkou figurovali v orgánech společnosti Jižní centrum Brno a Vysoké učení Brno a. s. Obě prý podnikaly velmi nestandardně a Urban se jako občan o jejich aktivity velmi zajímal. Na Koudelku i Blažka prý podal kvůli těmto firmám podněty k Nejvyššímu státnímu zastupitelství a rovněž jedno trestní oznámení.

Kromě toho Vaňková spolupracovala s Blažkem na ovládnutí stranické organizace Brno-střed. A rovněž jako advokátka figurovala v řadě pochybných byznysů, včetně vymáhání exekucí pro ostravský dopravní podnik, při kterém zastupovala nedohledatelnou firmu Brandson Enterprises z Karibiku. Její zakladatel jménem Irvin Boncamper byl v USA za finanční machinace odsouzen na více než osm let. Figuroval i ve slavných Panama Papers. Nastávající brněnská primátorka byla přitom jednou z mála osob, které s Boncamperem měly podepsanou plnou moc.

Angažmá paní Vaňkové je podle Urbana jasným důkazem, že „údajně zreformovaná postklausovská ODS byla a je pouhou fikcí a pohádkou pro voliče“. Ještě smutnější je podle něj role Petra Fialy, který jako Brňák zná všechny okolnosti, a přesto Vaňkovou podpořil. Podle Urbana tím jasně ukázal, co je ve skutečnosti zač tento „údajný reformátor a zastánce politiky ODS s lidskou tváří“.

Informace, které v blogu zveřejnil, jsou podle Urbana ověřené.

Premiér Babiš odkázal na tento blog a pro ParlamentníListy.cz k tomu uvedl: V blogu pan Urban popsal přesně, že paní nová primátorka Vaňková je loutka kmotrů. To je důkaz, že ODS se nemění a její kmotři ovládají ODS v Brně, Plzni a dalších městech.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Lukáš Petřík, jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Václav Vlk, signatář Charty: O Babišovi si můžete myslet, co chcete. Ale představte si, že by koronu měli řešit Fiala s Kalouskem...

15:58 Václav Vlk, signatář Charty: O Babišovi si můžete myslet, co chcete. Ale představte si, že by koronu měli řešit Fiala s Kalouskem...

Signatář Charty 77 Václav Vlk má za to, že řada lidí sice nemusí milovat Andreje Babiše (ANO), ale v…