Naštvaný Okamura: Volby poštou odmítám! A slova o Babišovi a neziskovkách

29. 7. 2020 8:54

Důkaz naprosté nekompetentnosti! Hrozí zmanipulování voleb! Nastupuje genderová totalita a Andrej Babiš to podpořil! Nikým nevolený neziskový sektor přebírá moc! Předseda hnutí SPD Tomio Okamura zase jednou spustil pořádnou slovní kanonádu.

Naštvaný Okamura: Volby poštou odmítám! A slova o Babišovi a neziskovkách
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Předseda SPD Tomio Okamura
reklama

Anketa

Chcete, aby Česká republika ratifikovala Istanbulskou úmluvu?

2%
98%
hlasovalo: 30149 lidí
Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie promluvil k voličům a prohlásil, že nevidí sebemenší důvod k obnovování práce krizového štábu a případný návrat Česka do nouzového stavu.

„Protože jak se ukázalo, tak data ze statistik nebyla pravdivá a v realitě je nakažených mnohem méně. Odmítáme tyto návrhy ministra vnitra Jana Hamáčka z ČSSD. Covid-19 je třeba řešit na úrovni místních a regionálních opatření,“ zdůraznil Okamura v promluvě k voličům na sociální síti Facebook.

V souvislosti s koronavirem zmínil i krajské a senátní volby. Důrazně se postavil proti jejich odsunutí, které nevyloučil již zmíněný Jan Hamáček. „Pro hnutí SPD je tento výrok naprosto skandální a vypovídá o jeho nekompetentnosti. Navíc ministr Hamáček hovořil v tom smyslu, že by se mnozí lidé nemohli voleb účastnit. Ministr vnitra Hamáček z ČSSD je tady od toho, aby volby podle platné legislativy zabezpečil a nikoli, aby krajské a senátní volby svými výroky buďto navrhoval odložit, nebo aby lidem, kteří mají kvůli covidu-19 nařízenou lehkou karanténu, zakazoval se voleb zúčastnit. Každému, kdo je v karanténě, stát musí umožnit a zajistit výkon tohoto práva,“ hřímal na sociální síti Facebook Okamura.

Odmítl i korespondenční hlasování. „I korespondenční hlasování lze zmanipulovat. Proto ho nepodporujeme,“ pokračoval v kanonádě Okamura s tím, že u korespondenčního hlasování není možné zajistit objektivitu, viz poslední prezidentské volby v Rakousku, které musely být zrušeny.

Od voleb Okamura přešel k boji s „exekutorskými mafiemi“. SPD volá po zestátnění exekutorů a Okamura vyčítá vládě Andreje Babiše (ANO), že se staví proti tomuto návrhu. V tuto chvíli je exekucí zatíženo asi 700 tisíc občanů a Okamura se obává, že koronavirová krize situaci těchto lidí ještě zhorší.

Nakonec zmínil tzv. Istanbulskou úmluvu.

„Hnutí SPD je proti ratifikaci Istanbulské úmluvy, která zavádí genderovou totalitu,“ nebral si servítky Okamura. A pustil se do Andreje Babiše. „Premiér Babiš v minulosti vyslovil Istanbulské úmluvě svou podporu,“ vypálil.

Vláda prozatím ratifikaci této úmluvy odsunula a podle Okamury by se k ní už nikdy neměla vracet.

„Pod rouškou ochrany práv žen nám má být totiž v reálu podsunuta gender agenda směřující proti rodině, proti konzervativním hodnotám, mužům a podobně. Je to jenom další pokus, jak předat další díl moci nikým nevolenému neziskovému sektoru včetně mezinárodního,“ rozčiloval se Okamura.

Zdůraznil, že Česko Istanbulskou úmluvu nepotřebuje, protože české právo chrání práva všech lidí dostatečně. Istanbulská úmluva má podle Okamury sloužit jen k tomu, aby mohly neziskové organizace ze zahraničí ovládat Česko.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Konvička udeřil. Čína prý věděla, proč covid nenechat rozjet. Možná to prý tušili i u nás...

20:47 Konvička udeřil. Čína prý věděla, proč covid nenechat rozjet. Možná to prý tušili i u nás...

Protiislámský politický aktivista, entomolog, docent Martin Konvička sdílel na sociální síti Twitter…