Navenek volají „uprchlíci, vítejte“, domů si na ně ale pořizují zbraně. Průzkum odhalil, jaký je skutečný vztah Němců k běžencům

10.12.2016 9:08

Magazín Die Zeit ve svém dnešním vydání píše o speciálním internetovém obchodu, který výslovně nabízí zbraně na ochranu před uprchlíky. Nabízené typy zbraní jsou však v Německu nelegální.

Navenek volají „uprchlíci, vítejte“, domů si na ně ale pořizují zbraně. Průzkum odhalil, jaký je skutečný vztah Němců k běžencům
Foto: Hans Štembera
Popisek: Znak Spolkové republiky Německo

Jak zjistili reportéři německého magazínu, v uplynulých sedmi měsících si z e-shopu nazvaného „Strach z migrantů“ objednalo přes internetstřelnou zbraň asi 200 Němců. Cena těchto zbraní se pohybuje jen v řádech několika stovek, ale držení většiny z nich není v Německu povoleno. Jedním z držitelů takové zbraně je nejmenovaný rodák z Berlína. „Zažil jsem mnoho konfliktů s migranty,“ říká muž, kteří pracoval v síti supermarketů jako řezník.

„Většina zaměstnanců pocházela ze zemí třetího světy a konflikty byly takřka na denním pořádku. Nejprve jsem si koupil jen plynovou pistoli v běžném německém obchodě. Pak jsem ale objevil tu webovou stránku a tam si člověk mohl opatřit skoro všechno. Nikdo nechtěl vidět mé osobní údaje a o pár týdnů později mi přišel balík,“ říká nejmenovaný muž, a teprve nyní si začíná uvědomovat, že pořízením této zbraně porušil německé zákony.

Celý text v němčině máte k dispozici ZDE.

Podle magazínu Zeit těží byznys ilegálních zbraní z toho, že se původně extremistické ideje posouvají do středu společnosti. „Doktoři, lokální politici, podnikatelé, vědci, počítačoví specialisté a mnozí další si nyní myslí, že se musí bránit před nebezpečnými migranty. Německá společnost se začala radikalizovat z důvodu migrační krize a zákaznická data tuto teorii jen potvrzují,“ míní německý magazín, jenž ve svém textu nabízí i mapu, odkud pochází zákazníci.

Většina z nich si pořizuje revolver a někteří z nich od května 2016 utratili za nákup zbraní až 4000 eur. Za sedm měsíců od nich on-line obchod se zbraněmi získal 110 000 eur. „Spektrum zákazníků je skutečně široké. Figuruje mezi nimi i podnikatel z Bádenska-Württemberska, který na veřejnosti vystupuje proti rasismu. Dále např. daňový poradce z Hamburku, internista z Durynska, fyzik ze Saska, programátor z Berlína, rodinný lékař ze Severního Porýní-Vestfálska atd.“

Na webu nabízejícím zbraně jsou podle zjištění reportérů německého magazínu také videa, kde se mohou zákazníci přesvědčit o účincích předváděných modelů. „Většinou se tam střílí na melouny, ale vedle toho také na fotografie německého prezidenta Joachima Gaucka a ministra spravedlnosti Heiko Maase,“ uvádí Die Zeit s tím, že i přes nelegální obsah existuje jen malá šance, že se podaří zásilku zbraní úřadům odhalit před jejím dodáním.


 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pro

Mgr. Jaroslav Bžoch byl položen dotaz

Co čekáte od Putina?

A myslíte, že se Švédsko a Finsko stanou členy NATO nebo kdo-co tomu podle vás zabrání? Co třeba Turecko? A kdyby se stalo členem, Putin už avizoval, že by to nenechal bez reakce, a že by byla ostrá, i když nechápu proč. Kdyby byly jejich vztahy tak dobré, jak tvrdí, tak proč se plést do vnitřních ...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Romští uprchlíci přišli bez našeho vědomí, neumějí číst, psát, použít záchod. Problém! Hejtman v ČT ukázal realitu

20:58 Romští uprchlíci přišli bez našeho vědomí, neumějí číst, psát, použít záchod. Problém! Hejtman v ČT ukázal realitu

Vláda dnes mimořádně jedná o uprchlické krizi. V rámci toho schválila, že ve Sněmovně bude žádat o p…