Návrat Mečiara. Chce kandidovat v parlamentních volbách

10.11.2019 20:42

Slovenský expremiér Vladimír Mečiar se rozhodl vrátit do vysoké politiky. Koncem února chce v parlamentních volbách uspět se stranou Slovenská liga. Píše o tom server Aktuálně.cz na základě zpravodajství slovenských médií.

Návrat Mečiara. Chce kandidovat v parlamentních volbách
Foto: tugendhat.eu
Popisek: Vladimír Mečiar a Václav Klaus
reklama

Mečiar byl v sobotu v Trenčíně zvolen předsedou strany Slovenská liga. Do letoška se strana jmenovala Nový parlament. Mečiar, jemuž je 77 let, se do politiky vrací po sedmi letech. Podle jeho slov ho k tomu nutí situace v zemi. „Situace v této zemi nás nutí vrátit se,“ uvedl. 

Když kandidoval Mečiar naposledy, a to za Lidovou stranu – Hnutí za demokratické Slovensko, získala jeho partaj jen 0,93 procenta hlasů. Mečiar byl přitom v 90. letech premiérem země.

V případě, že by se volby na Slovensku konaly nyní, vyhrála by vládní strana Směr – sociální demokracie, druhá by pak skončila koalice neparlamentních stran Progresivní Slovensko (PS)/Spolu. Za nimi by pak skončila strana bývalého prezidenta Andreje Kisky Za lidi. Podle všeho posiluje i strana Štefana Harabina Vlast. Spekuluje se dokonce i o tom, že strana by se mohla spojit s Kotleba – Lidová strana Naše Slovensko. 

„Jako první veřejně projevil zájem setkat se pan Kotleba. Proto se s panem Kotlebou, o jehož straně Nejvyšší soud rozhodl, že není fašistická, setkám,“ uvedl soudce Nejvyššího soudu Harabin k tomuto „paktu“. 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Xaver o klenotu ČT: Žumpa. A věta Fridrichové, která ho dopálila nejvíc

10:02 Xaver o klenotu ČT: Žumpa. A věta Fridrichové, která ho dopálila nejvíc

Radní ČT Luboš Xaver Veselý přiblížil středeční zasedání Rady České televize. Zmínil objevení dalšíc…