Návrat do časů, kdy jenom estébáci nemuseli stát fronty. Bolševici na Hradě… Sociální sítě cupují bezpečnostní opatření

18.08.2016 19:06

Mluvčí prezidenta Zemana Jiří Ovčáček měl dnes napilno. Každou chvíli vybíhal před Pražský hrad, aby na svém twitteru zdokumentoval, že nově zavedená bezpečnostní opatření, která u veřejnosti vzbudila rozporuplné reakce, nezpůsobují návštěvníkům Hradu nijak zvlášť velké obtíže.

Návrat do časů, kdy jenom estébáci nemuseli stát fronty. Bolševici na Hradě… Sociální sítě cupují bezpečnostní opatření
Foto: Hans Štembera
Popisek: Brána na druhé nádvoří Pražského hradu

Na jeho účtu tak lze nalézt několik fotografií s časovým odstupem a různě velikými frontami lidí na cestě na prohlídku Hradu. 

Odeslaný screenshot obrázekOdeslaný screenshot obrázek

 

Snaha prezidentova mluvčího ukázat, že bezpečnostní kontroly na Hradě nezpůsobují turistům nijak zvlášť velké obtíže, vybudila mnohé na stejné sociální síti k reakci. 

Zástupce šéfredaktora zpravodajství ČT24 František Lutonský okomentoval Ovčáčkovu snahu být neustále aktuální. „Na kontroly turistů sice nemám žádný názor, ale dopravní zpravodajství Zelené vlny Hradu by mohl závidět i Radiožurnál.“

„Praha má novou atrakci pro turisty? V každou celou vychází mluvčí prezidenta republiky fotit frontu na Hradě. Do bedekrů s tím!“ vyzval šéf serveru Demagog.cz Jan Tvrdoň.

Vedoucí kulturní rubriky týdeníku Respekt Jan Vitvar si dokonce připomněl prezidentskou volbu. „Hlavní argument k volbě Zemana bylo, že s ním bude na Hradě prdel. Tou prdelí byl míněnej Ovčáček?“ zeptal se.

Novinář Blesku Jan Kálal se také pozastavil nad hustotou Ovčáčkova zpravodajství. „Po Národním dopravním informačním centru už je i odnož s hlášením kolon na Pražském hradě. Pokrok člověk nezastaví.“

Našli se však i tací, kteří kritizovali samotné kontroly. Například bloger a místopředseda Strany svobodných občanů František Matějka podoktl, že právě kontroly mohou v závěru za nižší bezpečnost návštěvníků. „Chápu snahu Pražského hradu o vyšší bezpečnost, jenže vylili s vaničkou i dítě. No guns zóna totiž bývá nakonec pro občany nejzranitelnější.“

Moderátor Filip Horký nadhodil, že se Hrad svým neustálým informováním o frontě turistů snaží zakrýt něco jiného. „Když porovnám počty článků o kontrolách na Hradě / cestě na Rhodos, není to opět důkaz úspěchu Hradu nastavit nepodstatnou agendu?“

Šéfredaktor týdeníku Respekt Erik Tabery se bez okolků opřel skutečnosti, že naopak došlo spíše ke zhoršení bezpečnostní situace. „Po těch 'bezpečnostních' opatřeních na Hradě bych tam teď nikoho z bezpečnostních důvodů nevzal. Tohle napadlo jen šílence,“ dodal.

Redaktor Lidových novin Jakub Zelenka si posteskl nad tím, že veřejnost zažívá to, čeho se jemu dostává pravidelně. „Turisté na Hradě zažívají vlastně to, s čím se potýkají novináři už roky: zavřeno, buzerace a arogance.“

A kněz Církve československé husitské a biskup plzeňské diecéze Filip Michael Štojdl si při pohledu na kontroly vzpomněl na dobu před rokem 1989. „Bolševici na Hradě nás vrací do svých časů, kdy jenom estébáci nemuseli stát fronty. Kontroly na Hradě jsou začátek.“

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

A mezitím se mluvčí pilně snažil neustále podávat aktuální informace o situaci ve frontě před Hradem. Ta poslední přišla v 16:00, kdy poděkoval všem sledujícím za pozornost. Přitom však obhajoval důležitost kontrol slovy Jeronýma Tejce, který si stěžoval, že si všichni jen stěžují, ale nikdo nepřijde s lepším nápadem.

„Není možné na jedné straně chtít, aby tam žádné kontroly nebyly a pak třeba kritizovat, když se stane neštěstí, vybuchne tam bomba, že Hrad nezavedl dávno nějakou kontrolu, která by odhalila alespoň třeba výbušninu a přitom nezatížila ty ostatní tím, že budou se svlékat do naha,“ uvedl poslanec ČSSD Tejc.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: spa

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Ruský agente, rozkryj se! Český herec si udělal „p*del“ z BIS. A co se mu nestalo...

14:23 VIDEO Ruský agente, rozkryj se! Český herec si udělal „p*del“ z BIS. A co se mu nestalo...

BIS nedávno ve Sněmovně oznámila, že rozbila a rozkryla síť ruských agentů FSB. Plukovník Koudelka o…