Ne Okamura, ale Wagnerová. Ta představuje naději, naznačuje Šídlo

23.10.2012 11:14

Analytik Jindřich Šídlo nabízí v úterních Hospodářských novinách recept, jak v očích společnosti napravit pošramocený obraz politických stran. Českou politiku totiž již delší čas trápí nedostatek osobností, které by voliče přitáhly k volebním urnám. Voliči přitom opakovaně dávají najevo, že právě těm jsou ochotni naslouchat, jak ukazuje drtivé vítězství ústavní soudkyně Elišky Wagnerové v Senátu.

Ne Okamura, ale Wagnerová. Ta představuje naději, naznačuje Šídlo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jednání Senátu
reklama

„Čímž nemyslím hned mediálního čaroděje Tomia Okamuru ... Kandidát Okamurova typu se prostě jednou za čas v tomhle druhu voleb objeví a zvítězí, obvykle ale v politice příliš dlouho nevydrží," píše komentátor a částečně srovnává Okamuru se senátorem Jiřím Čunkem.

Žádný Okamura nebo Čunek

I když dodává, že Čunek působí v politice již delší čas a jeho popularita na Vsetínsku má dlouhodobější charakter. Mimo jeho region však zájem o něj klesá. Podobně je tomu i u senátora Kubery z Teplic, který možná pronese nejvtipnější projev na kongresu ODS. Kde tedy komentátor vidí naději?

„Vůbec nejzajímavějším vítězem letošních senátních voleb je emeritní ústavní soudkyně Eliška Wagnerová, která v zeleném triku neměla v Brně konkurenci. Podobných osobností napočítáme v historii Senátu možná deset. Jistě se nehledají úplně snadno, ale fakt, že to s ní dokázali právě zelení, by měl inspirovat i ostatní," radí Šídlo. Voliči chtějí vážené osobnosti.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Václav Vlk, signatář Charty: O Babišovi si můžete myslet, co chcete. Ale představte si, že by koronu měli řešit Fiala s Kalouskem...

15:58 Václav Vlk, signatář Charty: O Babišovi si můžete myslet, co chcete. Ale představte si, že by koronu měli řešit Fiala s Kalouskem...

Signatář Charty 77 Václav Vlk má za to, že řada lidí sice nemusí milovat Andreje Babiše (ANO), ale v…