Ne, hrát nebudu! Dan Landa se naštval. Může za to vláda

18.05.2021 18:48

Zpěvák Daniel Landa se řadí mezi hlasité kritiky vládních protiepidemických opatření, která dala stopku nejen kulturnímu životu v Česku. I když je země ve fázi postupného rozvolňování, na sociální síť Facebook umístil krátké video, v němž varuje proti „nastupující diktatuře“. „Nejde tiše stát a nechat se fackovat,“ řekl zpěvák, který na protest proti vládní a opoziční politice odmítá letos koncertovat.

Ne, hrát nebudu! Dan Landa se naštval. Může za to vláda
Foto: Repro Facebook
Popisek: Zpěvák Daniel Landa, význačná osobnost iniciativy Chcípl PES
reklama

Landa se důrazně vymezuje proti současné covidové vládní i opoziční politice. Jedním z hlavních důvodů jsou omezení v odvětví, ve kterém sám působí – kultura. Mnoho festivalů se i letos přesouvá na příští rok. Organizátoři už si nemohli dovolit dále čekat na informace, jak to bude s kulturními akcemi, když je léto takřka za rohem.

Zpěvák o situaci hovořil s řadou pořadatelů nejrůznějších kulturních akcí, kteří sdílejí jeho kritický pohled na postup vlády. „Včera jsem měl vážnou a hlubokou debatu s hlavním producentem jednoho festivalu, na kterém jsem měl letos v létě vystoupit. Takových debat jsem měl v posledních dnech několik,“ uvedl.

Sám podmínky pro kulturní život považuje za „drzé, nedůstojné a nelogické“. „Absolutně nesouhlasím s touto státní covidovou politikou. Absolutně nesouhlasím s chováním státu k občanům,“ pokračoval Landa.

Dále kritizoval, že v rámci koronakrize dělá stát rozdíly mezi občany. „Absolutně nesouhlasím s rozdělováním na občana lepšího – horšího, očkovaného – neočkovaného, testovaného – netestovaného,“ zdůraznil.

Za těchto podmínek odmítá sám kdekoliv oficiálně vystupovat. „Tohle je mé politické protestní rozhodnutí. Za těchto nedůstojných podmínek hrát oficiálně určitě nebudu. Nejde to skousnout, jen tak tiše stát a bez náznaku obrany nechat se fackovat,“ řekl závěrem.

Už dříve se Landa spolu s Jankem Ledeckým pokoušel prosadit svůj recept na to, jak bezpečně vrátit kulturní i sportovní život. Landa se rovněž několikrát objevil na demonstracích proti „covidovému teroru“, kde například vyzdvihoval slova profesora Jiřího Berana, světově uznávaného epidemiologa, jehož názory však ministerstvo řadí mezi dezinformace. Opatření se podle něj mají dělat cíleně, aby byly chráněny ohrožené skupiny, nikoliv plošně.

Loni v létě také Landa představil spolu s Lou Fanánkem Hagenem svou petici, Blanický manifest. V něm požadovali, aby Parlament a Senát nepodléhaly „globálním hysteriím“, ale řešily skutečné problémy a aby skončilo omezování svobody.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tak a hotovo. Pavel Novotný se vztekal a bude znova: ODS se ozvala

19:31 Tak a hotovo. Pavel Novotný se vztekal a bude znova: ODS se ozvala

Pavel Novotný, svérázný politik ODS a starosta pražských Řeporyjí, do Sněmovny definitivně kandidova…