Ne, mladý Stropnický ne, sdělili partneři, kteří jednají o sestavení vlády Prahy

29. 3. 2016 12:54

Starostové a nezávislí (STAN) vyzvali předsedu Strany zelených (SZ) Matěje Stropnického, aby se vzdal kandidatury do rady hlavního města. Podle STAN si jej nepřejí ANO a ČSSD. Jeden člověk nemůže blokovat vznik koalice, uvedl mluvčí STAN Karel Kreml. Návrat Stropnického do rady navrhla SZ, která je součástí Trojkoalice (SZ, KDU-ČSL a STAN). ANO a ČSSD jeho jmenování odmítly. Stropnický skončil na pozici náměstka primátorky loni v říjnu, kdy se rozpadla koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice. Vyjádření Stropnického ČTK shání.

Ne, mladý Stropnický ne, sdělili partneři, kteří jednají o sestavení vlády Prahy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Matěj Stropnický

„Starostové a nezávislí vyzývají Matěje Stropnického, aby stáhl svoji kandidaturu do rady hlavního města. STAN má za to, že jeden člověk nemůže blokovat vznik magistrátní koalice,“ uvedl mluvčí.

Nominace Stropnického dostává jednání do slepé uličky

Nominace Stropnického podle STAN dostává jednání o obnově bývalé koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice do slepé uličky. „Jeden člověk nemůže blokovat celé jednání. Podle informací, které máme od většiny magistrátních stran, si ani jeden z účastníků možné koalice nepřeje jeho návrat do rady,“ uvedl zastupující předseda STAN Petr Gazdík.

Podle radní Jany Plamínkové (STAN) měla být prý původně do rady nominována zastupitelka Petra Kolínská (SZ). Na to, že Stropnický nebude přijat koaličními partnery, STAN prý zelené upozornil. „Jsem poněkud překvapena jejich rozhodnutím, protože navzdory prohlášením SZ nás její zástupci ještě minulý týden ujišťovali, že do rady budou nominovat paní Kolínskou. Neumím si představit, že po několikaměsíčním vyjednávání by mělo být sestavení nové rady opět ohroženo,“ uvedla. STAN podle ní ovšem chápe, že je pro SZ problém nenominovat svého předsedu.

Sesazen byl prý kvůli změnám územního plánu

Stropnický byl náměstkem primátorky pro územní rozvoj do loňského října, kdy opozice navrhla jeho odvolání. Pro hlasovali i zastupitelé za ANO a ČSSD. Stropnický tehdy řekl, že byl sesazen kvůli změnám územního plánu a kvůli přípravě metropolitního plánu.

Pokud se domluví, budou mít ANO, ČSSD a Trojkoalice opět v 65členném zastupitelstvu nejtěsnější většinu 33 hlasů. Nyní vládne Praze sedm radních, rada má v plném počtu 11 členů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Ukazoval jste jen uprchlíky a jednu stranu konfliktu. Jsem tady, abych vám to řekla do očí!“ Drsný střet zpravodaje ČT Jakuba Szántó a rozčílené Syřanky. Na veřejnosti

16:59 „Ukazoval jste jen uprchlíky a jednu stranu konfliktu. Jsem tady, abych vám to řekla do očí!“ Drsný střet zpravodaje ČT Jakuba Szántó a rozčílené Syřanky. Na veřejnosti

REPORTÁŽ Za oponou války. Tak se jmenuje kniha novináře, zahraničního zpravodaje ČT Jakuba Szántó, p…