Neberu škudlení na dětech, vypálila v rádiu do Babiše na rozloučenou Valachová

25.05.2017 18:57 | Zprávy
autor: vef

Ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) má před sebou již jen šest dní v čele resortu. Své k aféře, jež jí zlomila vaz, řekla nyní Českému rozhlasu v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu.

Neberu škudlení na dětech, vypálila v rádiu do Babiše na rozloučenou Valachová
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministryně školství Kateřina Valachová

Valachová úvodem hovořila o financování sportu, v němž nyní, po dotační fotbalové aféře, vládne nejistota. „Není zatím slíbena žádná konkrétní částka, a to ani fotbalové asociaci. Původní výzvu jsme zrušili, nová bude vyhlášena 31. května. Nová výzva bude zcela transparentní a zajistí, že český sport bude financován dál,“ podotkla ministryně. Uklidnila také všechny organizátory připravovaných sportovních akcí. „Pořadatelé nemusejí mít starosti a mohou se těšit na své akce,“ sdělila k financování akcí. Fotbalová asociace se může i přes aktuální obvinění zúčastnit rovněž dotačního řízení a s ohledem na presumpci neviny jí budou vypláceny dotace.

Ministryně uvedla, že jí po zveřejnění celé kauzy mrzelo vyjadřování některých činovníků asociace, jejíž předseda Miroslav Pelta je kvůli skandálu ve vazbě. „Fotbalovou asociaci ČR jsem vyzvala k separátnímu jednání. Vyjasnili jsme si, že by FAČR slušelo více pokory. A je také potřeba, aby byly FAČR maximálně otevřená,“ poznamenala Valachová. „Celý skandál vrhl stín. A já chci dokázat, že máme finanční prostředky pod kontrolou,“ řekla. Jak uvedla, ona sama netušila nic, co se v kauze dotací dělo, i přestože se svou náměstkyní Simonou Kratochvílovou měla poměrně blízký vztah. „Je to pro všechny profesně i lidsky rána,“ dodala k osobě Kratochvílové, jež je kvůli kauze ve vazbě.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Rozhodnutí soudů

Když se vám rozhodnutí soudů nelíbí, tak je znevažujete a vlastně tím podrýváte důvěru v soudy. Nestačí, že je mizivá důvěra v politiky? Proč ještě rozvracet důvěru v soudy? Dokážete uznat, že soudy rozhodly správně, i když se vám to nelíbí? Co je teda pro mě zarážející je ne rozsudek, ale to, že by...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Obstrukce? Ústavní soud posvětil zbraň proti nim. Už Fialovi

10:59 Obstrukce? Ústavní soud posvětil zbraň proti nim. Už Fialovi

Zaseknutý parlament. To je výsledek „práce“ opozice a jejích obstrukcí. Podle zdrojů ParlamentníchLi…