Nebohatneme, proto nebudeme zvyšovat platy, říká Kalousek

22.06.2012 21:58 | Zprávy
autor: mp

Šéf státní kasy varuje před nezbytností dalších škrtů, které dopadnou např. na státní zaměstnance. Opozice znovu poukazuje na to, že další kolo škrtů znovu podváže ekonomiku. Představitelé odbory považují dokonce za nehorázné, že se další utahování opasků dotkne i státních zaměstnanců.

Nebohatneme, proto nebudeme zvyšovat platy, říká Kalousek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr financí Miroslav Kalousek přednášel na právnické fakultě

Ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) chystá další sérii škrtů, kterými reaguje na faktický stav české ekonomiky. Protože neroste, Kalousek hledá prostředky do rozpočtu, kde se dá. Koalice jeho kroky podporuje, opozice podle očekávání další utahování opasků tvrdě kritizuje. Informaci přináší Česká televize.

Nehoráznost nebo nutnost?

"Neroste-li ekonomika, nebohatneme a nemůžeme si ani zvyšovat platy a dávky," podotýká Kalousek. Z toho důvodu počítá mezi jiným se zmrazením platů všech 430 tisíc veřejných zaměstnanců, což se velmi důrazně nelíbí Radce Sokolové, místopředsedkyni Českomoravské konfederace odborových svazů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Financování veřejnoprávních médií

Tvrdíte, že když bude financování veřejnoprávních médií z rozpočtu, bude dobrovolné. Jak jako? Jak se lidi budou moc rozhodnout, zda jejich peníze z rozpočtu mají jít na jejich financování? A kdo bude určovat tu kvalitu, o které se zmiňujete, a za níž máme platit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ohrožení Benešových dekretů. Michal Hašek řekl víc

13:30 Ohrožení Benešových dekretů. Michal Hašek řekl víc

„Nejezděte do Brna. Nejste vítáni,“ vzkazuje Sudetoněmeckému landsmanšaftu emeritní hejtman Jihomora…