Nebojte, Babiš pivo nezdraží, uklidňuje Šafrův komentátor. Už ze Švejka prý ví, že taková vláda by padla

04.08.2018 18:30

Komentátor Vilém Besser se rozhodl ve svém sloupku na serveru Forum24.cz uklidnit všechny, kteří se obávají zdražení piva. „Nebojte, Babiš pivo nezdraží. Už Švejk věděl, ža taková vláda by padla,“ poznamenal Besser.

Nebojte, Babiš pivo nezdraží, uklidňuje Šafrův komentátor. Už ze Švejka prý ví, že taková vláda by padla
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pivo

Besser se v komentáři zaměřuje na Jarmilu Vedralovou, která bude řídit protidrogovou politiku země. „Jarmila Vedralová si myslí, že pivo je oproti nealkoholickým nápojům moc levné a bylo by dobré, aby se to do budoucna změnilo. Jak jinak než zvýšením ceny nejoblíbenějšího nápoje českých mužů. Radost to neudělá nikomu, finančně si taky nepomůže nikdo, u koho bychom to na první dobrou čekali,“ konstatuje Besser a ptá se, proč takové prohlášení přichází před volbami.

„Už Švejk totiž v románu Jaroslava Haška predikoval, že vláda, která zdraží pivo, padne. A přestože jde jen o populární citát z oblíbené knížky, určitě se nad pravdivostí této věty Babišovi marketéři pozastavili nejednou,“ řekl Besser s tím, že často se hovoří také o tom, že zdražení piva je skutečně poslední věcí, která by vyhnala národ na náměstí.

„Zatímco demokracie je pro mnohé neuchopitelný pojem, pivo u nedělního oběda nebo na nějaké pijatice si umí zhmotnit každý,“ dodal Besser.

A zmiňuje, že by mohlo jít o jednoduchý předvolební marketingový tah. „Jarmila Vedralová, úřednice, spadající přímo pod Babiše, vypustí balónek s nápisem ‚drahé pivo‘. Chvilku se o tom bude psát, vyjádří se každý, kdo ve světě alkoholu něco znamená, hospoda se naštve. Potom ovšem opět přijde ten, komu jeho populistické lži věří stále téměř třetina národa, a zakročí. ‚Čo budu premiérom, pivo nebude stáť veľa,‘ slušelo by se slyšet z Babišových úst. A hlavně na billboardy se takové heslo moc hodí,“ zmínil Besser závěrem se slovy, že radikálního zdražení piva se skutečně nemusíme bát.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hodit přes palubu! Šéflékař Kubek „pohřbil“ neočkované

9:52 Hodit přes palubu! Šéflékař Kubek „pohřbil“ neočkované

Podle průzkumu zpracovaného pro CNN Prima News už očkování v ČR narazilo na svůj strop. 69 % respond…