Nebudu se s vámi otravovat, idioti, vzkazuje režisér Renč. Jde o grant, kvůli kterému mu kolegové nadávají

29.11.2014 19:18

O rozruch se postaral Fond kinematografie, když většinu z 25 milionů, které měl k dispozici, přidělil na natáčení snímku Lída Baarová, který má režírovat Filip Renč. Jenže někteří radní Fondu kinematografie nyní naznačují, že hlasování bylo zmanipulované. Server Lidovky.cz při této příležitosti položil Renčovi několik otázek.

Nebudu se s vámi otravovat, idioti, vzkazuje režisér Renč. Jde o grant, kvůli kterému mu kolegové nadávají
Foto: Hans Štembera
Popisek: Filip Renč
reklama

Režisér vysvětlil, že žádost o grant podává producent, nikoliv on. „Ani nevím, že zasedala nějaká rada, nevím, kdy bylo nějaké zasedání a tak dále,“ uvedl.

Vyjádřil radost nad tím, že peníze z fondu dostal právě film o Lídě Baarové. „Ty peníze jsem nedostal já osobně, já z nich neuvidím nic, je to injekce pro start možnosti natočit hezký scénář Ivana Hubače,“ vysvětlil s tím, že na zmíněný film shání peníze víc než deset let.

Jiní kolegové dostávají granty každý rok na cokoli, co natočí

Na svoji obranu uvádí i to, že příští rok mu bude padesát let, a za 25 nebo 30 let, co točí filmy, v životě nedostal ani korunu z českého nebo československého grantu. „A teď se mám omlouvat nebo bránit, že náš film dostal velice příjemný grant i z tak malého rozpočtu, který komise měla?,“ rozhořčil se Renč s tím, že jiní jeho kolegové dostávají granty prakticky každý rok na cokoli, co natočí.

Renč odpověděl i na námitku, že „mnohými“ je teď považován za prominenta. Server upozornil na to, že ve filmových kruzích je Renč vnímán negativně v souvislosti s oceněním od prezidenta Miloše Zemana. „Jako že by prezidentská kancelář zajistila, že jsem dostal grant? To jsem nedostal já, ale ten projekt,“ namítl Renč s tím, že je jen jeden z mnoha lidí co na filmu dělají. A za absurdní považuje, aby to bylo propojené s tím, že dostal státní vyznamenání. „To je absolutní nesmysl,“ uvedl. Závěrem pak dodal: „Po výsledcích mých předchozích projektů, které dostaly x Českých lvů, x cen ze světových festivalů a já se mám omlouvat, že jsem poprvé v padesáti letech dostal podporu od Fondu kinematografie? To je směšné.“

"Nebudu se otravovat idioty, kteří mě nenávidí. Ať si pražská kavárna mluví jak chce, o čem chce. Mně je to jedno. Dělám svojí práci a je mi to jedno," vzkázal ještě Renč.

 

 

 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hm. Jak to myslíte? Protažený obličej Tvarůžkové v mimořádném vysílání k ruským agentům

22:11 Hm. Jak to myslíte? Protažený obličej Tvarůžkové v mimořádném vysílání k ruským agentům

Sobotní večer je vysílání ČT 24 kompetně věnováno kauze ruského podílu na výbuchu muničáku ve Vrběti…